LIGA 2 Casa Pariurilor// Gloria Buzău câștigă printr-un gol marcat în minutul 86// Șelimbăr ocupă prima poziție în clasament, urmată de Corvinul, Unirea Slobozia și Gloria Buzău

Ianis Zicu a debutat cu o înfrângere pe banca Metaloglobus. Formația bucureșteană a pierdut la Slobozia, cu Unirea. Gloria Buzău a învins CSM Alexandria cu un gol marcat în minutul 86, prin C. Dumitru.

La Hunedoara, Corvinul a dispus de CSM Reșița cu 2-0, golurile fiind marcate în repriza a doua. Timișenii de la Dumbrăvița au făcut scor cu CS Tunari, iar Șelimbăr și Mioveni au remizat în deplasare.

CSC Șelimbăr ocupă prima poziție în clasament cu 16 puncte, urmată de Corvinul, Unirea Slobozia și Gloria Buzău, toate trei cu 14 puncte.

REZULTATELE și PROGRAMUL ETAPEI a 6-a

Concordia Chiajna – CSA Steaua 0-0 // Partida s-a disputat joi.

CSM Slatina – CSC 1599 Șelimbăr 0-0

Gloria Buzău – CSM Alexandria 1-0 (0-0)

A marcat: C. Dumitru (86)

Corvinul Hunedoara – CSM Reșița 2-0 (0-0)

Au marcat: Manolache (62), Bradu (73)

foto arhiva// facebook// fccorvinul1921.com

Unirea Slobozia – Metaloglobus București 2-0 (1-0)

Au marcat: I. Dinu (25), Vlăsceanu (66)

CSC Dumbrăvița – CS Tunari 6-1 (2-1)

Au marcat: Paulevici (20, 51), Ghinescu (45+2 penalty), Martinov (62), F. Cibi (80), I. Tănase  – Ivanovski (44)

AFK Csikszereda – CS Mioveni 0-0

Progresul Spartac – Viitorul Pandurii 1-2 (0-1)

Au marcat: E. Radu – Girbita (10, 59)