Handbal

Handbal – Liga Zimbrilor@Liga Florilor// 84 de goluri marcate în Dinamo – Suceava!// Rezultate și programul meciurilor în Etapa a 5-a

Dinamo își continuă marșul triumfal spre un nou titlu de campioană. Ieri, la București, campionii i-au marcat Sucevei numai puțin de 55 de goluri. La pauză, tabela de marcaj arăta 28-12.

foto// facebook – csdinamohandbal

Dinamo a marcat de 27 de ori în repriză secundă și s-a impus în final cu 55-29. În cele cinci partide disputate în competiția internă elevii lui Xavi Pasqual au marcat 215 goluri, o medie de 43 de goluri pe joc!

La Timișoara, Poli a învins Steaua la un gol diferență, scor 28-27 (17-14).

foto// facebook -scmpolitehnica

Astăzi, sâmbătă 23 septembrie, în etapa a 5-a, sunt programate partidele Potaissa Turda – CSM Focșani și Vaslui – Baia Mare. Amble partide încep la ora 18.00.

Etapa a 5-a continuă duminică cu partidele: CSM Constanța – CSM București (ora 17.30); CSM Sighișoara – Știința Bacău (ora 18.00) și Buzău – Universitatea Cluj-Napoca (18.30).

Liga Națională de Handbal femin// Liga Florilor// Programul partidelor – Etapa a 5-a, sâmbătă 23 septembrie: