Liga 2 – Runda a 7-a// CSM Focșani obține un punct mare în fața Craiovei!/ Unirea Ungheni – 6 meciuri fără gol marcat!/ Remiză în derby-ul Argeșului/ Metaloglobus – victorie cu 7-0!

Două partide s-au disputat din etapa a 7-a a Ligii 2 Casa Pariurilor. Joi, la Oradea, Steaua a învins-o pe FC Bihor, scor 1-0, iar vineri, la Târgoviște, Ceahlăul a dispus de Chindia, cu același scor.

Astăzi, de la ora 11.00, s-au disputat șase partide, iar cea de-a 7-a programată – CSM Focșani vs FCU Craiova – a început la ora 12.00.

MOMENTE IMPORTANTE:

Rezultate finale – Unirea Ungheni vs CS Afumați 0-0/ CSC Șelimbăr vs FC Voluntari 0-0/ Metaloglobus București vs ACS Viitorul Pandurii Tg Jiu 7-0/ Corvinul vs AFC Muscelul Câmpulung 3-0/ CS Mioveni vs CFC Argeș 1-1/ Concordia Chiajna vs Metalul Buzău 1-0, CSM Focșani vs FCU Craiova 1-1

Minutul 86 – CSM Focșani restabilește egalitatea. A marcat Denis Brînzan!

foto ultras24.ro – captură video/ CSM Focșani vs FCU Craiova

Minutul 55 – FCU Craiova continuă să conducă în Moldova, pe CSM Focșani, prin golul marcat de Sidibe, din penalty.

Minutul 90 +2 – Corvinul înscrie pentru 3-0!

Minutul 82 – Petkovski înscrie pentru Concordia Chiajna în meciul cu Metalul Buzău.

Minutul 79 – Nicolae Pîrvulescu înscrie pentru Corvinul!

Minutul 74 – Metaloglobus a marcat pentru 7-0!

Minutul 68 – CFC Argeș restabilește egalitatea în meciul cu CS Mioveni. Buhăcianu  marcat pentru echipa pregătită de Nicolae Dică.

Minutul 12 –  În Moldova, FCU Craiova a deschis scorul în partida cu CSM Focșani. Sidibe a marcat din penalty!

Minutul 54 – Nu ne-am înșelat. Este 6-0 pentru Metaloglobus!

Minutul 50 – Metaloglobus înscrie și al 5-lea gol. Vor mai urma și altele!

Minutul 46 – A început și partida dintre CSM Focșani și FCU Craiova.

Minutul 45 – Pauză pe cele șase arene. La ora 12.00 va începe întâlnirea CSM Focșani vs FCU Craiova.

Minutul 42 – Metaloglobus înscrie pentru 4-0!

Minutul 39 – Deschidere de scor la Hunedoara, unde Corvinul conduce în meciul cu AFC Muscelul Câmpulung! Herghelegiu a înscris din lovitură de la 11 metri.

Minutul 23 – Metaloglobus se desprinde la 3-0! Huiban a marcat din penalty!

Minutul 15 – Deschidere de scor la Mioveni. Gazdele au marcat în poarta CFC Argeș! Vencu a marcat pentru CS Mioveni.

Minutul 13 – 2-0 pentru Metaloglobus!

Minutul 11 – Metaloglobus a deschis scorul în partida cu ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu.

Minutul 1 – Au început partidele.

PROGRAMUL și REZULTATELE RUNDEI a 7-a/ 19-24 septembrie:

JOI, 19  sptembrie, ora 17.00

FC Bihor (7 puncte) vs Steaua (15 puncte) 0-1 (0-1)/ A marcat: David Matei (21)

VINERI, 20 septembrie, ora 16.00

Chindia Târgoviște (6 p.) vs Ceahlăul Piatra Neamț (10 p.) 0-1 (0-1)/ A marcat: Davordzie (17)

SÂMBĂTĂ, 21 septembrie, ora 11.00

Concordia (10 p.) vs Metalul Buzău (6 p.) 1-0 (0-0)/ A marcat: Petkovski (82)

Corvinul (10 p.) vs FC Muscelul Câmpulung (6 p.) 3-0/ A marcat: Herghelegiu (39 – penalty), N. Pîrvulescu (79), Chukwu (90+2)

CS Mioveni (8 p.) vs CFC Argeș (9 p.) 1-1 (1-0)/ A marcat: Vencu (15) – Buhăcianu (68)

Foto facebook – CS Mioveni vs CFC Argeș

CSC 1599 Șelimbăr (6 p.) vs FC Voluntari (12 p.) 0-0

Metaloglobus București (15 p.) vs ACS Viitorul Tg. Jiu (1 p.) 7-0 (4-0)/ Au marcat: Zakir (11, 42), Irimia (13), Huiban (23 – penalty), Honciu (50 – penalty), Dumbrăvean (54 – autogol), Visic (74)

Unirea Ungheni (3 p.) vs CS Afumați (13 p.) 0-0

SÂMBĂTĂ, 21 septembrie, ora 12.00

CSM Focșani (4 p.) vs FCU Craiova (12 p.) 1-1 (0-1)/ A marcat: Brînzan (86) – Sidibe (12 – penalty)