Fotbal Feminin

SuperLiga Feminină – Rezultatele ultimei etape a turului/ Farul Constanța și FK Csikszereda rămân neînvinse. Vezi clasamentul!

În weekend-ul care a trecut, SuperLiga Feminină a programat etapa a 7-a, ultima din turul sezonului regular, la finalul căruia Farul Constanța și FK Csikszereda rămân neînvinse. Farul ocupă prima poziție în clasament cu 19 puncte, urmată de FK Csikszereda (17 puncte) și Universitatea Cluj (16 puncte)

În această rundă, CS Gloria 2018 BN a întrerupt seria de înfrângeri din SuperLigă în partida cu AFC Hermannstadt, pe care a câștigat-o categoric, scor 6-0. Acest rezultat o plasează la 3 puncte în fața Olimpiei Gherla la finalul turului.

Foto – Gloria 2018 BN vs FC Hermannstadt/ FRF

De cealaltă parte, Gherla a cedat în fața campioanei Farul Constanța, care s-a impus la pas în deplasarea din Ardeal.

Vasas Femina a bifat a doua victorie din SuperLigă, scor 2-1 contra fetelor de la CSM Unirea Alba Iulia, care ajunge la a doua etapă consecutivă în care marchează!

Foto – Vasas Femina vs CSM Unirea Alba Iulia/ FRF

Capul de afiș al acestei etape a fost partida dintre FK Csikszereda și Universitatea Cluj, în care formația clujeană a egalat dramatic, în ultimul minut al prelungirilor prin Adina Borodi, desemnată jucătoarea lunii septembrie în SuperLiga Feminină!

144 goluri s-au marcat în total în cele 7 etape din turul sezonului regular, în care fiecare echipă s-a întâlnit o dată până acum!

REZULTATE – RUNDA a 7-a:

CS Gloria 2018 BN vs AFC Hermannstadt 6-0/ Au marcat: Dimitra Ivanova (3), Corina Colibaba, Cristina Cerescu, Patricia Șerban

Vasas Femina vs CSM Unirea Alba Iulia 2-1/ Au marcat: Petra Toaso – Aura Zănoagă, Raluca Pascu

Atletic Olimpia Gherla vs Farul Constanța 1-8/ Au marcat: Iulia Zamfir – Laura Rus (2), Olga Iordăchiuși (2), Ioana Bălăceanu, Ioana Stancu, Maria Cristea, Claudia Chiper

FK Csikszereda vs Universitatea Cluj 2-2/ Au marcat: Eszter Szoke, Annabelle Nombot – Alexia Niculescu, Adina Borodi