News Liga 2// Voluntari a învins-o pe Rapid!/ Chindia pierde în fața lui Sepsi/ 7 goluri în UTA vs ACSM Reșița/ Amical cu porțile închise între „U” Cluj și FC Bihor

Celebrul cuplu de antrenori Ilie Poenaru – Marin Dună a fost demis de la Concordia Chiajna

”Conducerea Clubului Sportiv Concordia Chiajna si antrenorii Ilie Poenaru (principal), Marin Duna si Paul Ceausean (secunzi) si Alexandru Petcu (preparator fizic) au incetat astazi pe cale amiabila colaborarea.

Clubul nostru le multumeste si le doreste succes in cariera!”, este comununiatul celor de la Concordia Chiajna.

Poenaru și Dună au lăsat Concordia pe locul 16, cu 11 puncte acumulate în cele 9 partide din sezonul regular. În runda a 10-a, joi, 17 octombrie, de la ora 20.00, Concordia va juca în Ghencea, cu Steaua, ocupanta locului 4, cu 17 puncte.

Vineri, Steaua București și Metalul Buzău au disputat o partidă amicală. Echipa buzoiană s-a impus cu 3-2, toate golurile fiind marcate în prima repriză. Golurile echipei „militare” au fost marcate de Adrian Popa, în timp ce reușitele echipei buzoiene au fost „semnate” de A. Manea și A. Moldovan (2).

Steaua, prima repriză: H. Iancu – Cenușă, Rober Sierra, Ad. Ilie – St. Drăghici, Ad. Pop, Berbecaru, Pena, A. Raicu – Ad. Popa, Dane.
Steaua, a doua repriză: Frănculescu – Cip. Radu, Vîrtej, Ad. Ilie – Răsdan, Bornescu, Nedelea, Dani Iglesias, Maeschi – Chipirliu, Nacho Heras.

Metalul Buzău: G. Micle – Ed. Rusu. M. Manea, Panaite, D. Mihai, Acolatse, Tudorică, Jozic, Al. Anton, A. Manea, Ad. Moldovan
Rezerve: C. Toader – I. Spătaru, Alb. Olaru, Perju, I. Croitoru, D. Stan, Petra, A. Nica, Dr. Lazăr, Fadei, Opai, Rz. Radu, Vîlcu

Ieri, 11 octombrie, pe stadionul „Milcovul”, CSM Focșani a primit vizita Oțelului Galați. S-au marcat patru goluri, toate în primele 30 de minute, gălâțenii impunându-se cu scorul de 3-1, prin reușitele lui Andronache (14), Tomasevic (23) și Samy Bourard (30).

Foto – facebook – csmfocsani2007fotbal

Pentru gazde a punctat Florin Blaj (15). În poarta echipei gălățene a revenit Dur-Bozoancă, după o lungă absență cauzată de o accidentare.

CSM Focșani: Al. Uțiu – Pedro Albino, Jalbă, Ciopa, Rz. Creț, S. Săpunaru, Dakaj, Dănilă, Blaj, Rob. Enache, Cr. Ciobanu.

Au mai jucat: S. Preda – Al. Dumitru, Vișinar, Fl. Simion, Ungurianu, Al. Fl. Zaharia, Andr. Mazilu, Dodoi, Gorovei, Dănăilă, Dr. Oprea, D. Mihai.
Antrenor: Sorin Colceag

SC Oțelul: Dur-Bozoancă – Zhelev, Yabre, Angha, Tomasevic, N. Roșu, I. Neagu, Bourard, Andronache, Al. Pop, Djuric

Rezerve: Kovaliov, Ius. Popescu – Andr. Rus, Miguel Silva, Gallo, Zivulic, Stevanovic, Mih. Adăscăliței, Samuel Teles, Frederic Maciel, Joao Lameira, Cisotti, Rz. Tănasă, Juric, Hofman
Antrenor: Dorin Munteanu

CFC Argeș și AFC Muscelul Câmpulung și-au dat întâlnire vineri după-amiază la Albota. Amicalul s-a încheiat cu victoria nou-promovatei, scoro 1-0, prin autogolul piteșteanului Raul Ailenei (70).

CFC Argeș, prima repriză: Straton – Tofan (cpt.), M. Tudose, Ghiocel, Borța – Seto, Andr. Dima, Rădescu, Buhăcianu – Gronner, P. Dulcea
CFC Argeș, a doua repriză: Oncescu – M. Dică, G. Garutti, Șain (R. Văduva 76′), R. Ailenei (Andr. Dinu 76′), Dinoci, Gab. Gheorghe, Doukoure, Mih. Roman, Vl. Morar, Rob. Moldoveanu
Antrenor: Bogdan Andone

AFC Muscelul Câmpulung: Bălănică – L. Stancu, Șt. Farcaș, Gîsă, Sanda, Otoo – Ntamack, Bg. Vasile, Alima – Oprișan, Torje
AFC Muscelul Câmpulung, a doua repriză: M. Voicu – Andr. Stelea, Rob. Ene, Cacior, Șt. Coman, Jenaru, Believe, Hussaini, D. Popescu, Al. I. Popescu, Rob. Dumitrescu, Longher, Ciurea, Florică
Antrenor: Marius Bratu

FC Voluntari a învins-o pe Rapid București, scor 1-0, într-o partidă amicală jucată sâmbătă, 12 octombrie. Golul victoriei echipei pregătite de Claudiu Niculescu a fost marcat de Ionuț Andreș.

În minutul 56, Andrei Șucu (15 ani) – fiul finanțatorului echipei giuleștene – l-a înlocuit pe Clinton N’Jie!

Rapid: Aioani – Onea, Săpunaru (46’ Gojkovic), Blazek, Braun (69’ R. Maria) – Hromada (84’ Avram), Christensen (56’ Emmers) – Dobre (56’ Hasani), N’Jie (56’ A. Șucu), Micovschi – Boupendza (56’ Burmaz).

Sepsi Sf. Gheorghe vs Chindia Târgoviște 2-0 (2-0)/ A marcat: Hajdin (15, 33)

Antrenorul Chindiei, Marian Vătavu, a început partida cu: Mușat – Martac, Leca, Simion, Cristea – Șerban, Zamfir, Roșu, Pesic – Atanase, Florea.

Rezerve: Brânzea – Popa, Crăciun, A. Petre, B. Petre, Grubac, Zivkovic, Mihai și Tache.

UTA vs CSM Reșița 4-3 (2-1)/ Au marcat:  Câmpanu (18), Dumiter (33), Kadiri (48), Omondi (66) –  Burlacu (42 – penalty), Doană (72 – penalty), Dudea (81)

Partida amicală s-a disputat pe „Francisc Neuman”, în prezența a aproximativ 450 de spectatori.

UTA: Mitrovic – Râpă (46 Dussaut), Poulolo (46 Trif), Benga, Mabea (73 Cristea) – Hrezdac (46 Van Durmen), Pedro (64 Borcea) – Câmpanu (46 Samson, 70 Vuletich), Fabry (46 Zsori), Ghezali (46 Omondi) – Dumiter (46 Kadiri).

Reșița: Goga (30 Dincă, 64 Căpățână) – Bărboianu (46 Dolghi), Elton da Silva (46 Bocșan), Rimovecz (Adamcsik 46) – Gurin (46 Gomboș, 70 Jerdea), Fărăgău (46 Dudea), Isac (14 Cioiu, 70 Lascu), Chera (46 Negru) – Șteau (55 Tucaliuc), Chicho (46 Angelov, 70 Samake), Burlacu (46 Doană).

„U” Cluj vs FC Bihor 3-2 (1-0)/ Au marcat: Tchassem 922, 68), Ov. Popescu (85) – Ghitea (54), Tincău (56)

Meciul s-a jucat pe Cluj Arena, cu porțile închise!

Pe parcursul zilei de sâmbătă, 12 octombrie, materialul a fost actualizat de trei (3) ori, iar titlul modificat în două rânduri, în funcție de evenimente.