Superliga// Runda a 11-a// UTA – FC Voluntari 0-0// Remiză echitabilă de care se bucură alte formații

Rezultatul de egalitate înregistrat în dupa-amiaza de sâmbătă la Arad, dintre UTA și FC Voluntari, este primit cu brațele deschise de cel puțin cinci echipe din Superligă. După acest meci, UTA va fi obligată să dispute partidele de pe teren propriu la Oradea.

Fluier final.

Minutul 90 +6 – Ocazie uriașă pentru slocvacul Fabry, șutul acestuia trecând milimetric de bara lateral dreapta.

Partida a fost prelungită cu 6 minute și Voluntari execută un corner.

Minutul 89 – Lovitură de colț pentru UTA. Mingea respinsă a ajuns la Rareș Pop, însă șutul tînărului jucător a trecut mult peste poartă.

Ambele echipe par a înțelege că astăzi nu pot să înscrie.

Minutul 72 – Islandezul Sigurjonsson (Voluntari) este avertizat cu galben.

Minutul 70 – Schimbări și în echipa arădeană.

Minutul 65 – Trei modificări în echipa oaspete.

Partida are ritm, faze de poartă, însă lipsește golul. Este greu de anticipat care echipă va înscrie prima. Este posibil și ca acest meci să se încheie așa cum a început.

Minutul 54 – D. Florea șutează de la 22 de metri și Iacob respinge în lateral.

Minutul 53 – Coner pentru UTA.

Minutul 50 – Ocazie mare pentru formația gazdă. Fabry șutează cu stângul din interiorul careului de 16 metri pe lângă poartă.

Minnutul 46 – S-a reluat partida. Mircea Rednic a efectuat o schimbare la pauză. Vezi caseta tehnică.

Statistica reprizei: Posesie: 55%-45%; Șuturi pe poartă; 1-0; Șuturi pe lângă poartă: 5-3; Cornere: 5-4; Cartonașe galbene: 1-1

Final de primă repriză.

Minutul 45+4 – Stolnik primește cartonașul galben.

Minutul 45+2 – Dumiter simulează și este avertizat cu cartonașul galben.

Prima repriză este prelungită cu 4 minute.

Oaspeții au echilibrat partida și cu puțin noroc ar fi putut chiar să și înscrie.

Minutul 34 – Corner Voluntari și Abeid este aproape de a-și marca un spectaculos autogol.

Formația ilfoveană a reușit să scape fără gol din câteva faze fierbinți.

Minutul 20 – UTA beneficiază de a doua lovitură de la colțul terenului. Dominarea gazdelor devine tot mai accentuată, deși ocazia lui Micovschi a venit în urma unui contraatac.

Minutul 13 – Ocazie imensă pentru UTA. Micovschi șutează la colțul lung, din alergare, însă portarul oaspeților deviază mingea în lateral.

Minutul 10 – Voluntari obține primul corner din meci.

Schimbările vor fi notate în caseta tehnică.

UTA Arad: Iacob – D. Rodrigues (46, Ofosu), Stolnik, Benga, Abeid – M. Costa, C. Mihai (70, R. Pop)- Micovschi (70, Marku), Fabry, Stahl – Cooper (70, Vucenovic)
Rezerve: Kucher – Markov, D. Dumitrașcu, Vucenovic, R. Stanciu, Holst, Marku, Ofosu, R. Pop
Antrenor: Mircea Rednic

FC Voluntari: J. Fernandez – Paz, Matricardi, I. Andres, Boboc – Ricardinho (85, Cocian), Rață, Sigurjonsson (90, Bozickovic), D. Andrei (65, Voican)- Dumiter (65, Carnat), D. Florea (65, Nemec)
Rezerve: Vâlceanu – Voican, Bozickovic, A. Niță, Carnat, Crepulja, Nemec, A. Cocian, I. Armaș
Antrenor: Ilie Poenaru

Arbitru: Iulian Călin, A1: George Florin Neacșu, A2: Mircea Grigoriu
Arbitru VAR: Adrian Cojocaru, AVAR: Ionel Dumitru