Fotbal Intern

Superliga// Runda 17// REZUMAT VIDEO – CFR – UTA 0-0// Mandorlini pune egalul pe seama ghinionului

Published on

CFR pierde puncte prețioase cu formațiile din partea a doua a clasamentului și nu ar fi exclus ca în următoarele zile să se vorbească, din nou, însă în termeni voalați, despre demiterea în iarnă a lui Andrea Mandorlini. În prima repriză, clujenii au irosit două mari ocazii prin Avounou și Juricic, iar Otele a impresionat prin imprecizia șuturilor, necaracteristic lui.

La pauză, Rednic a renunțat la jocul cu doi atacanți și a suplimentat numărul mijlocașilor, iar ocaziile la poarta clujeană au început să apară. Căpușă a trimis mingea în bară, iar Carp, înlocuitoriul lui Luckassen, a ratat din interiorul careului.

Mandorlini a apelat la Deac, Bârligea, Fica și Camora, dar nu a primit nimic din ce și-ar fi dorit de la aceștia.

Acesta a fost cel de-al doilea joc consecutiv de pe teren propriu încheiat fără gol marcat.

Statistica partidei// Posesia: 66%-44%; Șuturi pe poartă: 3 – 1; Șuturi pe lângă poartă: 9 – 6; Cornere: 11 – 1; Cartonașe galbene: 2 – 0

MVP – Iacob – 7

CRONICA LIVE

Fluier final.

Minutul 90 +3 – Tachtsidis se trezește cu mingea la 3 metri de poarta arădeană, dar nu are reacție și Iacob reține.

Partida a fost prelungită cu 5 minute.

Minutul 87 – CFR înscrie, dar a fost poziție de offsaid la Otele.

Minutul 83 – Iacob respinge un șut expediat din interiorul careului.

Minutul 81 – UTA obține primul corner! CFR are 9.

Minutul 72 – Este rândul formației clujene să lovească bara, prin Tachtsidis.

Minutul 70 – Avounou și Juricic sunt înlocuiți.

Minutul 66 – CFR se bazează pe executarea fazelor fixe. Jocul este lent și previzibil.

UTA a început să devină periculoasă.

Minutul 60 – Căpușă șutează în bară. Uriașă ocazie a formației arădene.

Minutul 56 – Mandorlini îl introduce în teren pe Deac. A ieșit Cvek.

Minutul 47 – Mihai (UTA) șutează din poziție centrală pe lângă poarta lui Sava. Defensiva CFR-ului a fost prinsă nepregătită.

Mircea Rednic a efectuat două modificări.

Minutul 46 – Partida a fost reluată.

Final de primă repriză.

Prima repriză a fost prelungită cu 2 minute.

Minutul 42 – A patra lovitură de colț pentru CFR. Urmează și a 5-a.

UTA a parcat autocarul la 25 de metri de poartă. Nu o interesează să treacă de centrul terenului.

Minutul 33 – Otele șutează imprecis din marginea careului de 16 metri.

Minutul 30 – CFR beneficiază de a doua lovitură de la colțul terenului.

Formația clujeană a irosit trei ocazii în 20 de minute.

Minutul 19 – Avounou trimite capul pe lângă poarta lui iacob.

Minutul 14 – Juricic luftează în interiorul careului.

Minutul 13 – Ocazie mare pentru CFR. Otele centrează și Avounou reia din 8 metri pe lângă poarta arădeană.