SuperLiga – Play-out// Rezumat Video/ FC Voluntari vs Oțelul 1-1 (1-0)/ Voluntari a ratat șansa de a fugii de Poli Iași și Dinamo

FC Voluntari și Oțelul Galați au terminat la egalitate, scor 1-1, într-o partidă din cadrul etapei a IV-a din play-out-ul SuperLigii. Ilfovenii au deschis scorul în minutul 21, prin Andrei Dumiter, dar au fost egalați în minutul 90+4. Golul formației gălățene a fost marcat de lusitanul Lameira, introdus la pauză în locul lui Teles.

Oțelul Galați rămâne neînvinsă după patru etape și a acumulat 27 de puncte, la egalitate cu FC Hermannstadt și UTA! Formația ilfoveană staționează pe locul 6 ( poziția a 12-a în clasamentul general), cu 21 de puncte.

MOMENTE IMPORTANTE:

Statistica partidei// Posesia: 42%-58%; Șuturi pe poartă: 3-1; Șuturi pe lângă poartă: 6-1; Cornere: 4-7; Cartonașe galbene: 0-4

Au marcat: Dumiter (21) – Lameira (90+4)

MVP – Lameira – 6,5

Minutul 90+6 – Fluier final

Minutul 90+5 – GOOOLL OȚELUL – Lameira restabilește egalitatea cu un șut din afara careului de 16 metri.

Minutul 90 – Repriza a doua a fost prelungită cu 6 minute.

Minutul 90 – Fază fierbinte în careul gazdelor. Din cabina VAR se transmite: nu este penalty pentru Oțelul!

Minutul 87 – Oțelul Galați domină cu autoritate și forțează egalarea în aceste ultime minute.

Minutul 81 – Doru Andrei părăsește terenul accidentat și este schimbat de R. Popescu. Florin Pîrvu a decis să efectueze ultimele două schimbări. Au ieșit Nemec și Aliji.

Minutul 69 – Două schimbări și în echipa gazdă. Au intrat Carnat și Merloi.

Minutul 60 – Arbitrul Marian Barbu îl avertizează cu cartonașul galben pe Dorinel Munteanu, tehnicianul formației gălățene.

Minutul 51 – Alte două modificări în formația gălățeană. Vezi caseta tehnică.

Minutul 46 – Dorinel Munteanu a efectuat două schimbări. Teleș și Rusevic au rămas la cabine și au intrat Lameira și A. Pop.

Este pauză. La acest scor, FC Voluntari acumulează 23 de puncte! Vezi clasamentul în subsolul materialului.

Minutul 42 – Pap (Oțelul) respinge șutul expediat de Doru Andrei. Ocazie importantă a gazdelor.

Minutul 21 – GOOOLL FC VOLUNTARI – Ilfovenii deschid scorul prin Andrei Dumiter. Pasa a venit de la Rața.

Minutul 12 – Pap reține mingea trimisă cu capul de fundașul central Igor Armaș.

Minutul 5 – Maciel (Oțelul) execută primul corner din acest meci.

foto – Voluntari vs Oțelul – arhivă facebook – voluntari/lpf.ro

Echipele de start:

FC VOLUNTARI: Vâlceanu 6 – Ricardinho 6, Matricardi 6, Armaș 6 – Boboc 6 (69, Carnat 5,5), Rață 6, Crepulja 6, Aliji 6 (82, Turda) – Dumiter 6 (65, Merloi 5,5), Nemec 5,5 (82, Cascini), D. Andrei 6 (81, R.Popescu)

Rezerve: J. Fernandez – Cascini, A. Ciobanu, Paz, Turda, Lambrinoc, Droppa, Merloi, D. Florea, Carnat, Răduț, R. Popescu
Antrenor: Florin Pîrvu

OȚELUL: Pap 6 – Zhelev 5,5, J. Cisse 5,5, Ghiocel 5 (51, Malle), Miguel Silva 5 – Cisotti 5, Zivulic 5, Teles 4,5 (46, Lameira 6,5) – Maciel 4,5 (75, Cîrjan), Rusevic 4 (46, A. Pop 4,5), R. Tănasă 4,5 (51, Bodișteanu 4,5)

Rezerve: R. Stoian – G. Cîrjan, Al. Pop, Jardan, I. Neagu, Adăscăliței, Bodișteanu, Lameira, Malle, Yabre, S. Rus, Gaitan
Antrenor: Dorinel Munteanu

Arbitru: Marian Barbu (Făgăraș). A1: Mircea Orbuleț (București). A2: Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru VAR: Iulian Dima (București). Asistent VAR: Ovidiu Artene (Vaslui)

PLAY-OUT – REZULTATE – PROGRAM – RUNDA a 4-a:

UTA vs FC Hermannstadt 1-3 (0-1)/ Au marcat: Micovschi (63) – Paraschiv (20 – penalty, 46, 49)

FC Voluntari – Oțelul 1-1 (1-0)/ Au marcat: Dumiter (21) – Lameira (90+4)