Connect with us

Fotbal Intern

SuperLiga – Etapa 1// Petrolul vs Gloria Buzău 0-0/ Grozav a ratat un penalty și Gloria pleacă neînvinsă de la Ploiești

Petrolul Ploiești și Gloria Buzău au remizat, scor 0-0, în prima etapă a noului sezon de SuperLigă.

UEFA nu i-a ridicat clubului ploieștean interdicția de la transferuri, astfel că niciunul dintre jucătorii care au semnat în această vară cu Petrolul nu a fost înregistrat/ligitimat!

Vezi cronica live și rezumatul meciului în subsolul materialului!

PETROLUL vs GLORIA BUZĂU 0-0

Statistici partidă// Posesia: 62%-38%; Șuturi pe poartă: 2-1; Șuturi pe lângă poartă: 2-2; Cornere: 5-4; Cartonașe galbene: 2-2

MOMENTE IMPORTANTE:

Minutul 90+5 – Final de meci.

Minutul 90 – Repriza a doua a fost prelungită cu 5 minute.

Minutul 82 – Tolea, introdus în locul lui Seto, șutează din interiorul careului, cu stângul, și Greab reține.

Minutul 75 – După penalty-ul ratat de Gicu Grozav, în minutul 58, Petrolul nu a mai pus în pericol poarta Gloriei Buzău.

Minutul 73 – Gloria Buzău execută a patra lovitură de la colțul terenului.

Minutul 58 – Andrei Prepeliță efectuează trei modificări. Vezi caseta tehnică.

Minutul 58 – Din penalty, Gicu Grozav trimite mingea pe lângă poartă!

Minutul 57 – Penalty pentru Petrolul! Călin l-a călcat pe Albin Berisha în suprafața de pedeaspsă.

Minutul 52 – Berisha înscrie pentru Petrolul, dar atacantul kosovar se afla în poziție de offsaid. Golul a fost anulat!

Minutul 49 – Petrolul a început bine repriza și obține un corner. Grozav centrează și Huja nu reușește să reia cu capul, din 5 metri.

Minutul 46 – Meciul a fost reluat. Ișfan a rămas la vestiar. În locul lui a intrat finlandezul jyry.

Minutul 45 + 4 – Final de prima repriză, desfășurată într-un ritm alert în pofida caniculei.

Minutul 45 – Prima repriză a fost prelungită cu 4 minute.

Minutul 45 – Greab respinge în corner șutul lui Bratu, însă mingea nu prindea spațiul porții.

Minutul 40 – Acțiunea lui Bratu nu este finalizată de Berisha, însă Petrolul se alege cu un corner.

Minutul 34 – Gloria Buzău joacă dezinvolt, fiind un partener egal pentru Petrolul.

Minutul 25 – Petrolul revine în atac și obține cea de-a doua lovitură de la colțul terenului. Portarul Greab respinge, însă jucătorii prahoveni nu reușesc să continue atacul.

Minutul 22 – Hanca respinge și Budescu are ocazia a executa un corner pentru Gloria Buzău.

Minutul 15 – Petrolul beneficiază un corner de pe flancul stâng, dar mingea nu ajunge în careul oaspeților.

Foto ultras24.ro/ Petrolul vs Gloria Buzău – captură video Digi Sport

Minutul 10 – Zima respinge șutul lui Matos, din interiorul careului.

Minutul 6 – Șutul lui Ișfan este blocat de un fundaș buzoian. Ocazie mare de gol a Petrolului!

Minutul 4 – Gloria Buzău execută primul corner din meci.

Minutul 1 – A început partida.

PETROLUL PLOIEȘTIZima 6 – Țicu 5, Huja 5, Papp 5, Hanca 5 – Ișfan 4,5 (46, Jyry), Seto 6 (80, Tolea), Dumitriu 5 – Grozav 5, Berisha 5,5 (90, Ilie), Bratu 5,5 (78, M. Rădulescu)

Rezerve: Eșanu, Jercalău, Garutti, Tolea, Rădulescu, D. Paraschiv, R. Bucur, Jyry, D. Ilie, Boțogan
Antrenor: Sanjin Alagic

GLORIA BUZĂUGreab 6 – Scheda 5,5, Turda 6, Dobrosavlevici 6,5, Sălceanu 6 – Prejmereanu 5,5 (90, Dandea), T. Călin 6, Budescu 5 (58, Akhmatov 5) – Tescan 4,5 (58, D. Benzar 5), C. Dumitru 5 (58, Traore 5), Matos 5

Rezerve: Railean, Hereboiu, C. Traore, Mihaiu, Gladun, Dandea, Canadija, D. Benzar, Akhmatov, S. Pîrvulescu
Antrenor: Andrei Prepeliță

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei)/ A1: George Neacșu (Câmpulung), A2: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea)/ VAR: Florin Andrei (Târgu Mureș)/ AVAR: Mircea Orbuleț (București)