Connect with us

Fotbal Intern

Liga 2 – Runda a 3-a/ Ceahlăul și FC Voluntari – la prima victorie/ FCU Craiova câștigă la Dumbrăvița, cu gol marcat în 90+2!/ Vezi rezultatele celor 6 meciuri jucate astăzi!

Eșalonul secund a programat în această dimineață de sâmbătă, 17 august. ora 11.00, șase partide. Celelalte meciuri au loc duminică, luni și marți. Întâlnirea Corvinul vs CS Afumați a fost amânată, hunedorenii fiind fără joc disputat în acest sezon de Liga 2.

Ceahlăul Piatra Neamț și FC Voluntari s-au impus în deplasările de la Chiajna, respectiv Mioveni. Davordzie (ex- Gloria Bistrița, Liga 3) a marcat ambele goluri pentru prima victorie a Ceahlăului în campionat, echipa moldoveană încheiind meciul în inferioritate numerică, polonezul Wiktorski fiind eliminat pentru încasarea celui de-al doilea cartonaș galben. În minutul 45, la scorul de 0-1, Brănescu (Ceahlăul) a parat penalty-ul executat de Andrei Bălan.

FC Voluntari s-a impus la Moiveni, scor 1-0, prin golul fundașului central Igor Armaș. Echipa ilfoveană a acumulat 5 puncte.

Partidă dramatică în Banat, între CSC Dumbrăvița și FCU Craiova. Oltenii au deschis scorul în minutul 11, prin Vlad Pop, însă gazdele au restabilit egalitatea în repriza a doua și meciul se îndrepta spre un rezultat de egalitate. Craiova lui Adrian Mititelu a dat lovitura în minutul 90+2, grație atacantului Ibrahim, obținând astfel a doua victorie consecutivă.

CSM Slatina s-a impus la două goluri diferență în fața ACS Viitorul Pandurii Tg Jiu, scor 3-1, și a acumulat 7 puncte, cu unul mai mult decât Metaloglobus, echipa bucureșteană impunându-se în fața Unirii Ungheni, scor 3-0.

Foto – CSM Slatina – facebook – CSM.Fotbal

ACS Câmpulung Muscel a fost surclasată de FK Csikszereda, scor 1-4, la Miercurea Ciuc, cu toate că a reușit să deschidă scorul în minutul 19. Echipa harghiteană s-a instalat confortabil pe primul loc al clasamentului, cu 9 puncte!

Vezi desfășurarea LIVE a celor 6 partide jucate astăzi, 17 august!

MOMENTE IMPORTANTE:

Fluier final și în meciul Metaloglobus vs Unirea Ungheni, scor 3-0. S-au încheiat și partidele de la Chiajna și Mioveni, ambele câștigate de echipele oaspete.

Minutul 90+6 – Ceahlăul încheie partida cu un jucător eliminat!

S-au încheiat partidele de la Miercurea Ciuc, Dumbrăvița și Slatina.

Minutul 90+2 – FCU Craiova trece în avantaj!

Minutul 90+2 – CSM Slatina înscrie pentru 3-1!

Minutul 69 – Scorul ia proporții la Miercurea Ciuc. Este 4-1 pentru echipa gazdă în confruntarea cu nou-promovata AFC Câmpulung Muscel.

Minutul 69 – Ceahlăul înscrie și o conduce pe Concordia, la Chiajna, cu 2-0!

Minutul 65 – Cel de-al patrulea gol marcat de Metaloglobus a fost anulat. Gazdele conduc cu 3-0!

Minutul 64 – Metaloglobus nu are milă de Unirea Ungheni. Este 4-0!

Minutul 64 – CSC Dumbrăvița a restabilit egalitatea, după ce FCU a deschis scorul în minutul 11, prin Vlad Pop.

Minutul 58 – ACS Viitorul Pandurii Tg Jiu reduce din handicap în partida cu CSM Slatina.

Minutul 55 – FC Voluntari deschide scorul în meciul cu CS Mioveni!

Minutul 46 – Partidele au fost reluate. Nu s-a marcat în CS Mioveni vs FC Voluntari!

Minutul 45+4 – FK Csikszereda a marcat pentru 3-1!

Minutul 45 – CSM Slatina își dublează avantajul în partida cu ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu.

Minutul 39 – Gol la Chiajna, A marcat Ceahlăul!

Minutul 35 – FK Csikszereda a preluat conducerea în disputa cu AFC Câmpulung Muscel. Este 2-1!

Minutul 29 – Este 3-0 pentru Metaloglobus în meciul cu Unirea Ungheni!

Minutul 21 – FK Csikszereda restabilește egalitatea în partida cu AFC Câmpulung Muscel. Este 1-1!

Minutul 19 – AFC Câmpulung Muscel a marcat în deplasarea de la Miercurea Ciuc.

Minutul 19 – Metaloglobus își mărește avantajul în jocul cu Unirea Ungheni. Este 2-0!

Minutul 18 – CSM Slatina se află în avantaj în confruntarea cu ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu.

Minutul 13 – Este 1-0 pentru Metaloglobus în meciul cu Unirea Ungheni.

Minutul 11 – Concordia Chiajna și FC Voluntari au marcat, dar golurile au fost anulate.

Minutul 11 – Deschidere de scor în Banat, în meciul CSC Dumbrăvița vs FCU Craiova. Au marcat oltenii, prin V. Pop

Minutul 1 – Au început cele șase partide! Urmează să aflăm pe ce stadion se va marca primul gol.

PROGRAMUL + REZULTATELE RUNDEI a 3-a

Sâmbătă, 17.08, ora 11.00

Concordia (1 punct) vs Ceahlăul (3 p.) 0-2 (0-1)/ A marcat: Davordzie (38, 68)

CS Mioveni (4 p.) vs FC Voluntari (5 p.) 0-1 (0-0)/A marcat: Igor Armaș (54)

CSC Dumbrăvița (4 p.) vs FCU Craiova 1948 (6 p.) 1-2 (0-1)/ A marcat: N. Modan (64) – V. Pop (11), Ibrahim (90+2)

Foto arhivă – facebook – cscdumbravita

FK Csikszereda (9 p.) vs AFC Câmpulung Muscel (3 p.) 4-1 (3-1)/ Au marcat: Bakos (21), Gal-Andrezly (35), Dolny (45+4), Ceara (69) – Alex Enache (19)

CSM Slatina (7 p.) vs ACS Viitorul Tg. Jiu (1 p.) 3-1 (2-0)/ A marcat: C. Doman (18), Golofca (45), denis Dragu (90+2) – Amsihohu (58)

Metaloglobus (6 p.) vs Unirea Ungheni (1 p.) 3-0 (3-0)/ Au marcat: Zakir (13), Visic (19, 30)