Connect with us

Fotbal Intern

Liga 2 Casa Pariurilor// Rezultate – Program – Etapa a 7-a// Reșița înscrie două goluri în prelungirile jocului și o învinge pe Concordia. Eliminări în ambele echipe, în minutele 90+10 și 90+11!!!

Viitorul Tg. Jiu obține cea de-a doua victorie din acest sezon, 2-1 cu Corvinul Hunedoara, și cu cele 10 puncte acumulate a urcat pe poziția a 10-a clasamentului. Ceahlaăul Piatra Neamț pierde în minutul 88 la București, cu Metaloglobus, antrenor Ianis Zicu.

Victorii la scor au obținut Chindia, 4-0 cu Dumbrăvița, și FC Argeș la Alexandria, tot la patru goluri diferență. Mioveni a învins Progresul Spartac la două goluri diferență, scor 3-1.

La primul succes din actuala stagiune, ca și Metaloglobus de altfel, se află și Tunari, care a învins Csiksereda, la limită, printr-un gol marcat în prima repriză.

Partidă cu final nebun în Valea Domanului. În minutul 91 Concordia Chiajna conducea Reșița cu 2-1, însă gazdele au reușit să egaleze în minutul 90+2 și să înscrie pentru 3-2 în minutul 90+7!

A mai fost timp și pentru acordarea a două cartonașe roșii,: minutul 90+10 oaspeților, respcctiv 90+11 gazdelor!

Cinci formații – Chindia, Ceahlăul, FC Argeș, CS Mioveni, ACS Viitorul Tg. Jiu – au acumulat 10 puncte, iar Unirea Slobozia, Corvinul Hunedoara și Gloria Buzău câte 14 fiecare. Dumbrăvița, cu cele 11 puncte adunate în aceste 7 etape, s-a intercalat între aceste două grupri și ocupă locul 5. Liderul Ligii 2 este CSC 1599 Șelimbăr, 19 puncte.

REZULTATE//PROGRAM – Etapa a 7-a

CSC 1599 Șelimbăr – Gloria Buzău 2-1 (1-1)

Au marcat: Hernando (23, 48) – Brîncoveanu (45+3)

ACS Viitorul Tg. Jiu – Corvinul 2-1 (1-1)

Au marcat: Gîrbița (10), Brînzan (54) – M. Chindriș 35)

foto arhiva// facebook – acs.viitorul.pandurii.tg.jiu

Chindia – CSC Dumbrăvița 4-0 (2-0)

Au marcat:A. Călin (43), M. Jah (45+1), A. Botogan (48), R. Moldoveanu (81)

foto arhiva// facebook – chindiaoficial

CS Mioveni – Progresul Spartac 3-1 (1-0)

Au marcat: Gutea (13), C. Bolohan (50), S. Blănaru (58) – A. Chirițoiu (54)

CSM Reșița – Concordia Chiajna 3-2 (1-1)

Au marcat: A. Burlacu (14), A. Dudea (90+2), Rimovecz (90+7) – R. Moise (38), A. Bălan (71)