Liga 2 – Runda a 5-a// Dumbrăvița câștigă în Moldova, la Focșani, și Metaloglobus se impune în fața FC Voluntari/ Vezi programul și rezultatele etapei!

Etapa a 5-a a Ligii 2 Casa Pariurilor a începuut ieri, la Oradea, cu partida FC Bihor vs ACSM Reșița.

La capătul unui meci spectaculos, cu cinci goluri, echipa pregătită de Flavius Stoican s-a impus cu 3-2, prin golurile marcate de Florin Haită, M. Cioiu și Samake. Pentru gazde au marcat Ioan Filip și Chirițoiu.

Sâmbătă, 31 august, de la ora 11.00, s-au disputat cinci partide. Unirea Ungheni a reușit să termine la egalitate pe terenul CSC Șelimbăr, scor 0-0, și a obținut al 2-lea punct. Din minutul 75, sibienii au evoluat în inferioritate numerică, Natea fiind eliminat pentru încasarea celui de-al doilea cartonaș galben.

După cele 120 de minute jucate marți în play-off-ul Cupei României, cu Petrolul Ploiești, CSC Dumbrăvița a avut forța necesară de a câștiga pe terenul nou-promovatei CSM Focșani. Bănățenii s-au impus cu 1-0, prin autogolul lui R. Tamasi.

Victorii importante au obținut Concordia Chiajna, CS Mioveni și Metaloglobus.

Vezi desfășurarea LIVE a scorurilor:

MOMENTE IMPORANTE:

Minutul 90 – S-au încheiat toate cele cinci partide. Nu s-a marcat în disputa CSC Șelimbăr vs Unirea Ungheni.

Minutul 90+2 – FC Voluntari reduce din diferență!

Minutul 90+2 – Mioveni își dublează avantajul și obține cele trei puncte în partida cu ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu.

Minutul 88 – FC Voluntari este K.O.! Metaloglobus a marcat pentru 2-0!

Minutul 82 – Metaloglobus înscrie în poarta FC Voluntari!

Minutul 75 – Cartonaș roșu în partida CSC Șelimbăr vs Unirea Ungheni! Gazdele evoluază în inferioritate numerică!

Minutul 72 – CSC Dumbărvița a marcat în Moldova, în meciul cu CSM Focșani!

Minutul 65 – CS Mioveni a înscris în disputa cu ACS Viitorul Tg. Jiu!

Minutul 46 – Au fost reluate partidele.

Minutul 45 – O primă repriză săracă în goluri. S-a marcat doar în meciul de la Chiajna!

Minutul 34 – GOL la Chiajna. Concordia a deschis scorul în meciul cu AFC Câmpulung Muscel!

Minutul 30 – Au mai trecut 10 minute și nicio echipă nu a scuturat plasa porții adverse!

Minutul 20 – Nu s-a marcat în nici una dintre cele cinci partide!

Minutul 1 – Au început partidele Concordia vs AFC Câmpulung Muscel, CS Mioveni vs ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu, CSC Șelimbăr vs Unirea Ungheni, CSM Focșani vs CSC Dumbrăvița și Metaloglobus vs FC Voluntari.

PROGRAMUL și REZULTATELE RUNDEI a 5-a/ 30 august – 3 septembrie:

Foto Bihon.ro/ FC Bihor vs ACS Reșița

FC Bihor ( 7 p.) vs ACSM Reșița (11 p.) 2-3 (1-2)/ Au marcat: I. Filip (24), Chirițoiu (55) – Haită (59), M. Cioiu (45+5 – penalty), Samake (83)

SÂMBĂTĂ, 31 august, ora 11.00

Concordia Chiajna (7 p.) vs AFC Câmpulung Muscel (3 p.) 1-0 (0-0)/ A marcat: Ghimfuș (34 – penalty)

CS Mioveni (7 p.) vs ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu (1 p.) 2-0 (0-0)/ A marcat: Pozatzidis (65), Bustea (90+2)

CSC 1599 Șelimbăr ( 6 p.) vs Unirea Ungheni (2 p.) 0-0

CSM Focșani (3 p.) vs CSC Dumbrăvița (7 p.) 0-1 (0-0)/ A marcat: R. Tamasi (autogol)

Metalaglobus București (9 p.) vs FC Voluntari (8 p.) 2-1 (0-0)/ Au marcat: Ekollo (82), A. Sîrbu (88) – Nemec (90+2)