Echipe Nationale

Tricolorii U20 au încheiat sesiunea din octombrie cu o victorie în Cehia și o remiză la Târgoviște, cu Elveția

România U20 a avut programate, în luna octombrie, două meciuri: unul oficial, în Elite League U20, contra reprezentativei similare a Cehiei (deplasare), victorie cu 1-0, prin golul marcat de Musi, dar și un meci amical contra Elveției, pe propriul teren, la Târgoviște.

Foto FRF

Aseară, pe stadionul „Eugen Popescu” – Târgoviște, tricolorii U20 au obținut un rezultat de egalitate cu Elveția, scor 2-2, după 0-2 la pauză. Atanas Trică (CSM Slatina), în minutul 52, a redus din diferență, printr-o puternică lovitură de cap.

Egalul a venit din piciorul lui Radaslavescu (Farul), în minutul 90, care a marcat dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri.

Foto – FRF

ROMÂNIA vs ELVEȚIA 2-2 (0-2)

Au marcat: Atanas Trică (’52), Eduard Radaslavescu (’90) / Dion Kacuri (’24), Marc Giger (’44)

România: Vlad Răfăilă – Matteo Duțu, 5. Răzvan Pașcalău (Ionuț Pop ’82), Ștefan Duțu (Alexandru Musi ’45) – Mark Țuțu (Antonio David ’70), 11. Alin Boțogan (Daniel Olariu ’82), Robert Jălade (Denis Rența ’82), Alexandru Șuteu (Andrei Dobobanțu ’82) – Rareș Pop (Ștefan Bană ’63), Andrei Florea (Eduard Radaslavescu ’70), Atanas Trică (Alexandru Stan ’63).

Rezerve: Ștefan Lefter, Eduard Chioveanu, Adrian Caragea

Antrenor: Costin Curelea.