Champions League

Champions League// Rezultate – Runda a 2-a – Grupele E, F, G și H// Newcastle nu a avut milă de PSG// Milan este la al doilea rezultat de 0-0

În primele două partide ale serii de miercuri, desfășurate de la ora 19.45, s-au marcat 10 goluri, câte cinci în fiecare. Shahtior a învins Antwerp cu 3-2, după ce gazdele au condus cu 2-o la pauză.

Alvaro Morata, două goluri, și Griezmann au semnat pentru victoria lui Atletico Madrid în confruntarea cu Feyenoord, scor 3-2. Olandezii au condus de două ori în prima repriză.

Newcastle a transformat-o pe PSG într-o echipă banală, de pluton, administrându-i un nemilos 4-1. Englezii au acumulat patru puncte în grupa unde Dortmund și Milan au terminat la egalitate, 0-0, italienii nereușind să înscrie niciun gol în două jocuri.

foto// Digi Sport

Victorii chinuite au obținut City la Leipzig și Barcelona la Porto.

Lazio a câștigat în fața lui Celtic, la Glasgow, prin golul marcat de Pedro în minutul cinci al prelungirilor, iar Steaua Roșie a terminat la egalitate, 2-2, cu Young Boys Berna.

Rezultate înregistrate în Grupele E, F, G și H// miercuri, 3 octombrie

Grupa E

Celtic – Lazio 1-2 (1-1)// Au marcat: Furuhashi (12) – Vecino (29), Pedro (90+5)

Atletico Madrid – Feyenoord 3-2 (2-2)// Au marcat: A. Morata (12, 47), Griezmann (45+4) – Hermoso (7, autogol), Hancko (34)

Grupa F

Newcastle – PSG 4-1 (2-0)// Au marcat: Almiron (17), Burn (39), Longstaff (50), Schar (90+1) – L. hernandez (56)

Dormund – Milan 0-0

Grupa G

Steaua Roșie Belgrad – Young Boys 2-2 (1-0)// Au marcat: Ndiaye (35), Bukari (88) – Ugrinic (48), Itten (61)

RB Leipzig – Manchester City 1-3 (0-1)// Au marcat: Openda (48) – Foden (25), J. Alvarez (84), Doku (90+2)

Grupa H

FC Porto – Barcelona 0-1 (0-1// Au marcat: F. Torres (45+1)

Antwerp – Shahtior 2-3 (2-0)// Au marcat: Muja (3), Balikwisha (33) – Sikan (48, 78), Rakitsyi (71)

Rezultate înregistrate, Etapa 1, marți, 19 septembrie:

Grupa E

Feyenoord – Celtic 2-0 (0-0)// Au marcat: Stengs (45+2), Jahanbakhsh (76)

Lazio – Atletico Madrid 1-1 (0-1)// Au marcat: Provedel (90+5) – Barrios (29)

Grupa F

AC Milan – Newcastle 0-0

PSG – Dortmund 2-0 (0-0)// Au marcat: Mbappe (49-11m), Hakimi (58)

Grupa G

Young Boys – RB Leipzig 1-3 (1-1)// Au marcat: Elia (33) – Simakan (3), Schlager (73), Sesko (90+2)

Manchester City – Steaua Roșie Belgrad 3-1 (0-1)// Au marcat: Alvarez (47, 60), Rodri (73) – Bukari (45)

Grupa H

Barcelona – Antwerp 5-0 (3-0)// Au marcat: Joao Felix (11,66), Lewandovski (19), Bettaile (22 – autogol), Gavi (54)

Șahtior – FC Porto 1-3 (1-3)// Au marcat: Kelsy (13) – Galeno (8, 15), Taremi (29)// Partida s-a jucat la Hamburg.