Liga 2 Casa Pariurilor// Rezultate și program – Runda a 9-a// UPDATE – Corvinul remizează la Tunari și termină meciul în inferioritate numerică

Prima partidă din cadrul rundei a 9-a s-a disputat joi, la București, CSA Steaua învingând Campionii FC Argeș cu 3-1 (2-0), prin golurile marcate de Chipirliu (2) și Raicu, respectiv Zătreanu. Înfrângerea suferită în fața Stelei l-a determinat pe Eugen Beza, tehnicianul formației piteștene, să-și dea demisia.

UPDATE// În această după-amiază s-a disputat și ultima partidă din cadrul acestei runde. Tunari – Corvinul Hunedoara s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după ce hunedorenii au deschis scorul în minutul 12, prin M. Lupu. Gazdele au egalat în minutul 87 prin Ivanovschi, care a transformat o lovitură de la 11 metri, după ce în prealabil Iacob, de la oaspeți, primise cel de-al doilea cartonaș galben, fiind eliminat.

Ceahlăul a condus cu 2-0 la Alexandria, însă gazdele au marcat două goluri spre finalul partidei și s-a încheiat 2-2. La Piatra Neamț se vorbește despre demiterea staff-ului tehnic!

Viitorul Tg Jiu a egalat-o pe Concordia în minutul 2 al prelungirilor, iar Dumbravița, tot în prelungirile meciului, a învins-o pe Unirea Dej.

Suporterii dejeni solicită de trei etape demiterea antrenorului Dacian Nastai (foto) și readucerea lui Dragoș Militaru!

În această dimineață de sâmbătă, 7 octombrie, s-au disputat șase partide. Iată rezultale consemnate:

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna 2-2 (1-1)

Au marcat: Njifakue (34), Mrsulja (90+2) – A. Bălan (42-11m), R. Lazăr (81)

CS Mioveni – CSM Reșița 2-1 (1-0)

Au marcat: D. Massaro (25), Coșereanu (86) – Mediop (68)

Chindia Târgovişte – Progresul Spartac 3-0 (2-0)

Au marcat: Golofca (11, 26), R. Moldoveanu (78)

Metaloglobus Bucureşti – FK Miercurea Ciuc 0-0

Unirea Dej – CSC Dumbrăviţa 0-1 (0-0)