Cupa Romaniei Betano 2023/2024

Cupa României Betano// Runda 2 – Grupa C// SCM Zalău vs FC U Craiova 1948 0-1 (0-1)// Trei formații cu 4 puncte și mai urmează să joace și Dinamo!

Formația familiei Mititelu câștigă la limită, scor 1-0, prin golul marcat în prima repriză de fundașul Padula, în fața SCM Zalău, din Liga 3. FC U Craiova 1948 a egalat la puncte pe FCSB și Oțelul Galați.

Vineri, 3 noimberie, se joacă FC Bihor Oradea vs Dinamo București, ora 20.30, Digi Sport și Prima Sport.

foto// facebook – scmzalau

CRONICA LIVE

Minutul 23 – GOOOOLL FC U CRAIOVA – Padula deschide scorul cu un șut pe jos, lângă bară, din interiorul careului de 16 metri.

SCM Zalău: Bogdan Miron –Ionut Sălăjan, Andrei Bobaru, Porumb Bogdan, Samuel Zimța, Alex Mare, Alex Negrean, Florin Pop, Culda Sebastian, Raoul Cristea, Stefan Nikolic.
Rezerve: David Poptean, Raul Stanciu, Pedrag Kascelan, David Molnar, Pop Sergiu, Dario Bora, Artur Pătraș, Micle Alex, Alex Cherecheș.
Antrenor: Cristian Lupuț

FC U Craiova: Rob. Popa – Padula, Lacroix, Compagnucci, Matheus Mascarenhas – Van Durmen, Asamoah – Sidibe, Aur. Chițu (cpt.), Ibrahim – Blănuță
Rezerve: Mogoșanu – Diamantis, Buta, Vl. Pop, R. Negru, Dr. Albu, Zanfir, M. Ilie, Blidar
Antrenor: Giovanni Costantino

Arbitru central: George Cătălin Roman (Timişoara). Arbitri asistenți: Ioan Alexandru Corb (Satu Mare) și Cosmin Bojan (Târgu Mureş). Arbitru de rezervă: Dragoș Nicolae Lunca (Cluj-Napoca).

Observator de arbitri: Marian Salomir (Cluj-Napoca). Delegat de joc: Cristian China (Baia Mare).