Liga2 Casa Pariurilor// Rezultate – Runda 12// Victorii la scor și la 0 obținute de Reșița, Mioveni, Ceahlăul și Corvinul// Lincar îl învinge pe Neagoe în Concordia vs FC Argeș

Șapte (7) partide se dispută sâmbătă, 4 noiembrie, iar două dintre meciuri vor fi transmise live. CSC Dumbrăvița – CSA Steaua, de la ora 11:00, va fi în exclusivitate pe www.frf.tv, iar duelul dintre Concordia Chiajna și Campionii FC Argeș, de la ora 12:00, va fi în direct pe canalele Digi Sport și Prima Sport!

UPDATE// Victorii la scor și la ZERO obținute de CSM Reșița, Corvinul Hunedoara, CS Mioveni și Ceahlăul Piatra Neamț. La Chiajna, în partida care a început la ora 12.00, Concordia a învins FC Argeș cu 1-0, golul fiind marcat de Denis Ispas în minutul 18.

Oaspeții nu au marcat niciun gol în cele 7 partide jucate în această etapă, din care au mai rămas trei de disputat.

Rezultate – Runda 12

Ceahlăul Piatra Neamț – CSM Slatina 4-0 (1-0)// Au marcat: Llullaku (27, 63), Neicuțescu (50), Cortelezzi (85)

CSC Dumbrăvița – CSA Steaua 0-0

Corvinul Hunedoara – FC Unirea Dej 4-0 (1-0)// Au marcat: M. Coman (12, 80), Neacșa (56), Mitran (86)

CSM Reșița – Metaloglobus București 5-0 (1-0)// Au marcat: Dudea (27), Isac (45), C. Rus (56), Fărăgău (66), Mediop (79)

• Oaspeții au evoluta în inferioritate numerică din minutul 36, B. Diallo fiind eliminat!

foto// arhiva

Viitorul Pandurii – Chindia Târgoviște 0-0

CS Mioveni – CS Tunari 4-0// Au marcat: Trascu (14), D. Șerbănică (44), Coșăreanu (58), M. Costea (79)

Concordia Chiajna – Campionii FC Argeș 1-0 (1-0)// A marcat: D. Ispas (18)