Cupa Romaniei Betano 2023/2024

Cupa României Betano// Universitatea Craiova și FC Voluntari – calificate în sferturile de finală. Campioana s-a făcut de rușine!

Farul Constanța, campioana României en-titre, părăsește competiția în mod rușinos: fără goluri marcate, fără puncte câștigate.

În această seară, în Grupa D, s-au disputat partidele ultimei etape. La Oradea, UTA și FC Voluntari au termiinat la egalitate, scor 0-0, iar Gloria Buzău, căreia i s-a anulat un gol în minutul 58, a remizat cu CS Tunari, scor 1-1.

În Bănie, Universitatea Craiova umilește campioana, scor 4-0, și obține calificarea în sferturile de finală de pe prima poziție. FC Voluntari este a doua formație calificată din Grupa D.

GRUPA D// Rezultate – Etapa 3-a:

Universitatea Craiova – Farul Constanța 4-0 (1-0)// Au marcat: Koljic (45+1), Baiaram (52), Kurtic (54), A. Trică (86)

UTA – FC Voluntari 0-0

CS Tunari – Gloria Buzău 1-1 (1-0)// Au marcat: L. Florică (5) – Nadolu (56)