SUPERLIGA// Etapa a VIII-a// FCSB – CSU Craiova 3-0// FCSB o distruge pe CSU Craiova// Mitriță a fost o bombă cu ceas pentru proprii fundași

FCSB învinge Craiova în doar 45 de minute și își păstrează prima poziție în clamentul Superligii. Craiova s-a prezentat lamentabil, Mitriță fiind pentru proprii fundași o adevărată bombă cu ceas.

Postul lui Reghecampf este în pericol. Vin vremuri grele la CSU Craiova.

Înaintea partidei cu FCSB, Reghecampf declara că pentru echipa sa „acest meci va reprezenta  momentul adevărului!”

Iar acesta este… FCSB – CSU Craiova 3-0!

Mâine, 3 septembrie, în SUPERLIGA sunt programate partidele:

ora 13.30// „U” Cluj – Poli Iași

ora 21.30// U Craiova 1948 – Farul

Fluier final.

Minutul 90+4 – Compagno ratează singur cu portarul Craiovei.

Meciul este prelungit cu 5 minute.

Minutul 90 – Kurtic încasează cartonaș galben pentru proteste. Al 9-lea în meci!!!

Minutul 89 – Două schimbări la FCSB, la trecerea timpului. Ies Ovidiu Popescu și A. Șut și intră Haruț, respectiv Lixandru.

Minutul 80 – Al 8-lea cartonaș galben acordat în acest meci îi aparține lui Houri. Craiova a încasat 6 galbene.

Minutul 76 – Olaru este schimbat cu Djokovic.

Minutul 72 – Ocazie Craiova. Târnovanu respinge balonul expediat de Danciu.

Minutul 69 – Băluță și Tavi Popescu sunt schimbați cu Miculescu și Radaslavescu.

Minutul 65 – CSU Craiova efectuează ultima schimbare în acest meci. Ivan îi lasă locul lui Koljic

Minutul 58 – Baiaram este înlocuit cu Danciu.

Minutul 57 – Cartonaș galben văzut de Screciu.

Minutul 54 – Primul corner pentru FCSB.

GIGI BECALI nu are semnal la telefon sau antrenorii FCSB-ului și-au închis mobilele. NICIO SCHIMBARE la PAUZĂ în tabăra bucureșteană! Nici măcar de amorul artei, din obișnuință.

Minutul 46 – A început repriza a doua. La CSU Craiova au intrat Houri, Vlădoiu, Mateiu și au rămas la vestiare Zajkov, Crețu și Ndong.

Este pauză. Repriză magică pentru „steliști”, dezastruasă pentru olteni. Va fi mare tărăboi în vestiarul Craiovei!

Minutul 45 – GOOOOLL FCSB – Compagno îi pasează lui Olaru (foto), acesta dejoacă pasul la ofsside al oltenilor, și marchează cu dreptul, printre picioarele portarului. 3-0 pentru FCSB!!!

foto – D. Olaru// Prima Sport

Minutul 43 – Bancu își pierde cumpătul și îi reproșează asistentului de margine că echipa sa ar trebui să beneficieze de o aruncare d ela margine. A fost avertizat cu cartonaș galben.

Minutul 38 – Cartonaș galben pentru Zajkov.

Minutul 29 – Arbitrul Adrian Cojocaru îl iartă pe Ndong de al doilea cartonaș galben! Protestele jucătorilor bucureșteni rămân fără ecou.

Minutul 25 – Tavi Popescu execută o lovitură liberă de la aproximativ 22 de metri, însă L. Popescu respinge în lateral.

Minutul 21 – GOOOOLL FCSB – Incredibil! Mitriță mai pierde o minge în preajma careului, Băluță recuperează, pasă lui Radunovic, care șutează la colțul lung. Balonul a atins bara lateral stânga înainte de a intra în poartă.

Minutul 13 – GOOOOLL FCSB – Mitriță pierde mingea la 35 de metri de propria poartă, Olaru recuperează și îi pasează lui Tavi Popescu, care îi retrimite și căpitanul FCSB-ului înscrie din interiorul careului cu un șut plasat la colțul lung, la firul ierbii.

Minutul 3 – Compagno trimite mingea cu capul în transversala Craiovei.

Câmpanu și Markovic au fost lăsați la Craiova. Motivul? Lui Reghecampf nu i-a plăcut cum s-au antrenat cei doi în timpul săptămânii.

Florinel Coman și Pantea sunt suspendați pentru acest meci, iar Chiricheș este accidentat. Crețu și Ngezana sunt titulari.

FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Ov. Popescu, Șut, Olaru – Băluță, Compagno, Oct. Popescu
Rezerve: Udrea, Panțîru, Haruț, Miculescu, Gogescu, Lixandru, Toma, Radaslavescu, Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

Universitatea Craiova: L. Popescu – Ndong, Zajkov, Badelj, Bancu – Kurtici, Screciu – Al. Crețu, Baiaram, Mitriță – Ivan
Rezerve: Lazar, Vlădoiu, Mateiu, Houri, Koljic, Căpățână, Isfan, Da Silva, Danciu
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Stadion: Steaua (București)
Arbitru: Adrian Cojocaru; A1: Mihai Marica; A2: Ovidiu Artene
Arbitru VAR: Radu Petrescu; Arbitru asistent VAR: Cosmin Vatamanu