Amical// FC Botoșani se impune în fața Ceahlăului Piatra Neamț

FC Botoșani a disputat duminică, 7 iulie, de la ora 10.00, o ultimă partidă de verificare înaintea începerii noului sezon de SuperLigă contra echipei Ceahlăul Piatra Neamț (Liga 2). La meci au asistat aproximativ 800 de spectatori.

Ceahlăul Piatra Neamț, cu Marcel Pușscaș (ex – FCU Craiova 1948) instalat în funcția de președine executiv, a deschis scorul în minutul 40, prin Crețu.

Spre finalul partidei, FC Botoșani a reușit să întoarcă rezultatul și s-a impus la limită, scor 2-1. Zoran și Jaly au marcat pentru echipa din nordul Moldovei.

FC Botoșani (prima repriză): Pap – Petro Charles, Celea, Miron, Țigănașu – D. Gabriel, Florescu, Adair Ferreira, Chapi Romano – Enzo Lopez, Mailat. Pe parcursul partidei, tehnicianul Bogdan Andone a rulat întreg lotul.

Ceahlăul (prima repriză): Brănescu – Țuțu, Bracelli, Asibey, Abel, Onișa, Lima, Batantu, Petre, Crețu, Ciobanu

foto – Amical FC Botoșani vs Cealăul – facebook/ fcbotoșani

FC Botoșani întâlnește în prima etapă a SuperLigii pe Oțelul Galați.

De citit:

SUPERLIGA// Programul primelor două etape ale sezonului 2024-2025

Programul complet al SuperLigii – ediția 2024/2025/ Prima etapă – 12-13 iulie/ Ultima etapă tur – 2-3 noiembrie/ Final sezon regulat – 8-9 martie 2025

Mercato SuperLiga Vară 2024/ Actualizări zilnice/ Vezi transferurile făcute de echipa ta favorită!