Din Voleu

Antalya – Amicale – 6 ianuarie// FC Voluntari vs MTK Budapesta 1-1

FC Voluntari este prima echipă care a deschis seria jocurilor amicale din perioada de pregătire a formațiilor românești aflate în Antalya.

Ilfovenii au terminat la egalitate, scor 1-1, cu MTK Budapesta, locul 6 în prima ligă maghiară. Partida s-a desfășurat la Belek.

Fotbaliștii pregătiți de Ilie Poenaru și Marin Dună au deschis scorul în minutul 34, prin Răduț, care a înscris dintr-o pasă primită de la Carnat.

foto// arhivă

La pauză, Ilie Poenaru a schimbat aproape toată echipa, iar maghiarii au egalat în minutul 57.

FC Voluntari vs MTK Budapesta 1-1 (1-0)

Echipa de start a FC Voluntari: Vâlceanu – Andres, Matricardi, Ricardinho – Carnat, Boboc, Droppa, D. Andrei, Răduț – Nemec, Dumiter
Rezerve: Ștefan, Mazic, Paz, Armaș, Voican, Aliji, Crepulja, Ciobanu, Rața, Cocian, Florea, Popescu, Mustacă