Champions League

Champions League// Rezumat Video – AC Virtus vs FCSB 1-7/ „Amical” pe bani, cu public și la TV!

În primul tur al Champions League, FCSB s-a impus în fața celor de la AC Virtus, scor 7-1 (5-0). Returul se va juca peste o săptămână, 16 iulie, de la ora 20.30, pe stadionul Ghencea.

Campioana României a tratat meciul cu seriozitate și a rezolvat soarta calificării încă din prima repriză, prin „tripla” lui Olaru și „dubla” lui Daniel Popa, transferat în această vară de la Universitatea Cluj.

foto – captură video – Prima Sport 1/ AC Virtus vs FCSB 1-7

La pauză, Elias Charalambous a efectuat patru (4) modificări, iar David Miculescu, unul dintre cei veniți de pe bancă, a punctat în minutele 70 și 73.

AC Virtus a redus din diferență în minutul 86, prin Battistini.

VIRTUS vs FCSB 1-7 (0-5)

Au marcat: Battistini (86) – Olaru (6 – penalty, 11, 37), D. Popa (22, 27), Miculescu (70, 73)

ECHIPELE de START:

Virtus: Passaniti – Pupeschi, Rinaldi (78, Gori), De Lucia – Battistini, Montanari (82, Angeli), Golinucci, Sabato (66, Rizzo) – Buonocunto, Vallocchia (46, Ciacci) – Benincasa (82, Piovaccari)

Rezerve: De Angelis, Gentillini, Piovaccari, Lombardi. Tortori, Gori, Muggeo, Ceccaroli, Angeli, Ciacci, Rizzo
Antrenor: Luigi Bizzottto

FCSB: Târnovanu – Crețu (46, Antwi), Haruț, Ngezana (46, Dawa), Kiki – Edjouma, Șut (46, Alhassan) – Băluță (46, Miculescu), Olaru (61, Lixandru), Phelipe – D. Popa

Rezerve: Vlad, Dawa, Miculescu, Lixandru, Antwi, Radunovic, Alhassan
Antrenor: Elias Charalambous