Din Voleu

Cornel Dinu a șters pe jos cu George Pușcaș, după meciul Cipru vs Romania: „E un dezastru viu. E rușinea fotbalului românesc!”

Cornel Dinu – primul „Mister” din fotbalul românesc (n.red. acum sunt toți, de la Nicolae Dică, Ilie Poenaru, Marius Croitoru, etc.) – a avut un discurs dur la adresa lui George Pușcaș (28 de ani), după prestația atacantului în meciul Cipru vs România, scor 0-3. Pușcaș a intrat pe teren în minutul 72, în locul lui Drăguș.

Acesta nu s-a ferit să-l considere rușinea „fotbalului românesc”, „dezastru viu” sau o „glumă de atacant”!

Nici măcar horă nu joacă. E un dezastru viu! L-a băgat acolo, 20-25 de minute, nu știu câte a jucat, dar nu știu dacă a dat două mingi la noi.

E vina antrenorilor, nu a lui. E rușinea fotbalului românesc. Ai ajuns la Pușcaș și stă Mitriță pe margine. Pușcaș nu a confirmat niciodată nimic la echipa națională.

Și îl ții pe Mitriță pe bancă. Sau eventual Drăguș sau Alibec, deși mie mi se pare ieșit din formă și cu kilograme în plus, este oricum mult peste gluma asta de atacant care se numește Pușcaș. Probabil are o anumită prezență în timpul liber, când nu sunt jocuri și antrenamente.

Foto FRF – George Pușcaș

În sensul că are calități ascunse, probabil e un bun cântăreț de ‘Pușca și cureaua lată’, o fi zâmbăreț așa, dar cu fotbalul are foarte puține legături. Mai ales la nivelul ăsta de echipa națională, a declarat Cornel Dinu, citat de Fanatik.

Alex Chipciu – titular 100% cu Lituania!/ Nicușor Bancu este suspendat

România îi înscrie Ciprului 3 goluri în 20 de minute/ Rezumat Video/ Ce au declarat Mircea Lucescu și Radu Drăgușin, după 3-0 cu Cipru