Din Voleu

Costel Gâlcă, după remiza cu „U” Cluj: „În prima repriză nu prea am existat. Cei care au intrat de pe bancă au făcut-o bine”

În Ardeal, Universitatea Craiova și U Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, etapa a 10-a a SuperLigii.

În urma acestui rezultat, U Cluj a acumulat 22 de puncte și a rămas pe primul loc, la 5 lungimi distanță de Oțelul, care are un meci mai puțin, pe prorpiul teren cu CFR Cluj. De partea cealaltă, Universitatea Craiova are 16 puncte și a terminat etapa pe poziția a patra.

La finalul partidei, Costel Gâlcă – antrenorul echipei oltene – s-a arătat dezamăgit de evoluția jucătorilor săi din prima repriză.

”Am spus înainte că-mi doream să luăm cele trei puncte, băieții au fost montați toată săptămâna. În prima repriză nu prea am existat.

În a doua repriză am avut ceva ocazii, am avut și șansă la gol, dar nu e de ajuns cu 45 de minute. Am greșit foarte mult. Când pierzi mingea așa ușor, e normal să fac schimbări. Cei care au intrat de pe bancă au făcut-o bine.

Foto LPF – Costel Gâlcă

Unii abia și-au revenit, forma jucătorilor oscilează destul de mult. Baiaram a jucat bine meciul trecut, acum puțin mai slăbuț. E greu să alegi un cel mai bun prim 11. Sperăm să fim cât mai buni și să câștigăm puncte.

Nu este ciudat că ‘U Cluj e lider. Dacă au luat puncte, au luat pe meritul lor. Au omogenitate în echipă”, a declarat Constantin Gâlcă.

SuperLiga – Runda a 10-a// Live – „U” Cluj vs CSU Craiova 1-1/ Rezumat Video/ Universitățile și-au împărțit reprizele. Scor echitabil!