Cupa Romaniei Betano 2023/2024

Cupa României Betano 2023-2024// Runda 1 – Grupa C// SCM Zalău – Oțelul 1-4 (1-3)// Gazdele rămân cu satisfacția înscrierii unui golazzo!

Oțelul Galați a obținut o victorie facilă la Zalău, in fața unei formații de Liga 3 al cărei obiectiv este promovarea în eșalonul superior. Golul partidei a fost marcat de gazde, prin Cherecheș, în minutul 45+4, care a înscris cu voleu de la aproximativ 25 de metri, sub transversală.

Minutul 75 – GOOOLL OȚELUL – R. Latouchent finalizează lejer de la 8 metri.

Minutul 48 – Sergiu Pop a fost eliminat. Arbitrul Sorin Vădana i-a acordat al doilea cartonaș galben pentru simulare.

Minutul 45+4 – GOOOLL FC ZALĂU – Cherecheș înscrie cu un voleu spectaculos de la aproximativ 25 de metri.

Minutul 36 – GOOOLL OȚELUL – Cîrjan duce scorul la 0-3 înscriind cu capul.

Minutul 21 – GOOOLL OȚELUL – J. Cisse, transferat din Leumit League (Israel, ultima oară a evoluta pentru Hapoel Hadera, majoreză scorul

Minutul 14 – GOOOLL OȚELUL – Cîrjan transformă penalty-ul acordat.