Cupa României Betano// Poli Iași părăsește competiția// Șașe goluri în meciul Ceahlăul vs „U” Cluj// Hermannstadt se impune în prelungiri

Partidă spectaculoasă la Piatra-Neamț, cu șase goluri marcate în partea secundă, între Ceahlăul (Liga a II-a) și Universitatea Cluj.

Fotbaliștii clujeni s-au impus cu 4-2, prin golurile marcate de Tescan (49), Nistor (80- 11 metri) și Ianis Stoica (82, 89). Pentru gazde au marcat Petkov (61) și Patrik Petre (84).

La scorul de 0-0, Ceahlăul a trimis de două ori balonul în bara lateral stânga a porții lui Iliev.

foto// Ianis Stoica („U” Cluj) – autorul unei „duble” cu Ceahlăul

FC Zalău (Liga a III-a) a produs surpriza acestui play-off, reușind sa-i administreze Politehnicii Iași un sec 3-0. Au marcat: Fărcășan (34), Meșter (64), S.Pop (76 – 11m). Din minutul 41 Poli Iași a evoluat în inferioritate numerică, portarul Silviu Lung jr. fiind eliminat!

Min 90 – Unirea Slobozia – FC Hermannstadt 2-5 d.p. După 90 de minute a fost 2-2 (1-0)

Au marcat: Bîrnoi (7), ibrian (89) – R. Fonseca (45, 104), V. Găman (61), Balaure (112), Alhassan (117 – 11 metri).

CSC Dumbrăvița – UTA 0-1 A marcat: Fabry (88)