Cupa Romaniei Betano 2023/2024

Cupa României Betano// Runda 2 – Grupa A// REZUMAT VIDEO – Chindia vs Petrolul 0-2 (0-1)// Sepsi este eliminată din competiție!// Petrolul și Corvinul respiră aer de sferturi de finală

Petrolul Ploiești a câștigat la Târgoviște în fața divizionarei secunde Chindia, scor 2-0, și indirect a eliminat-o pe Sepsi, care, în această după-amiază, a pierdut pe terenul Corvinului. În ultima rundă, în decembrie, Petrolul va primi vizita formației covăsnene.

Mâine, de la ora 14.00, se va disputa partida Progresul Pecica vs FC Hermannstadt.

Fluier final.

Minutul 88 – Fundașul Huja înscrie cu capul și Petrolul are 6 puncte din două partide.

Dacă Petrolul câștigă partida, Sepsi este eliminată din Cupa României Betano!

Minutul 77 – Cojocaru (Chindia) trimite cu capul pe lângî poarta lui Eșanu

Minutul 46 – A fost reluată partida.

Este pauză.

Minutul 45+1 – Chindia încheie prima repriză în atac și execută a patra lovitură de la colțul terenului. Petrolul a beneficiat de două cornere.

Minutul 20 – GOOOOLL PETROLUL – Abuashvili deschide scorul cu un șut din interiorului careului mare.

Minutul 10 – Fedele (Chindia) trimite mingea în transversala Petrolului.

foto// arhivă

Chindia: Popescu – Romeo, Rutjens, Dinu, Anișorac – Cojocaru, Boțogan, Fedele, Ursu – Matiș, Zivkovic
Antrenor: Vasile Miriuță

Petrolul: Eșanu – Doua, Garutti, Huja, Radu – Abuashvili, Jeferson, Diomande, Musi – Roman, Petrovic
Antrenor: Florin Pârvu