Cupa Romaniei Betano 2023/2024

Cupa României Betano// Runda 2 – Grupa B// CSM Alexandria vs FC Botoșani 2-1 (0-1)// Divizionara secundă câștigă în minutul 90+3!// Botoșani a devenit „ciuca bătăilor”

FC Botoșani nu se regăsește și pierde și în Cupa României, la Alexandria, în fața divizionarei secunde CSM, deși a condus la pauză cu 1-0. Gazdele au egalat imediat după reluarea reprizei a doua și au marcat golul victoriei în al 3-lea minut al prelungirilor.

Minutul 90+3 – GOOOOLL CSM ALEXANDRIA – Sîrbu înscrie golul victorei în minutul 3 al prelungirilor.

Minutul 49 – GOOOOLL CSM ALEXANDRIA – Gazdele egalează prin fundașul central Adrian Gâdea.

Minutul 21 – GOOOOLL BOTOȘANI – Șeroni deschide scorul din penalty!