Connect with us

Cupa Romaniei Betano 2023/2024

Cupa României Betano// Runda 2 – Grupa C// REZUMAT VIDEO – Oțelul vs FCSB 1-1 (0-0)// Final cu scandal la Galați. Golul lui Dawa a fost anulat pe drept?

Rezultatul de egalitate a devenit marcă înregistrată Oțelul Galați, însă FCSB tânjește după obținerea francizei. Cinci rezultate de egalitate a înregistrat formația bucureșteană în ultimele 6 partide disputate.

În minutul 90, Ariel Lopez a marcat cu o plasată lovitură de cap, la vinclu, nemarcat la 7 metri de poarta lui Vlad, anulând avantajul luat de FCSB în minutul 76.

După golul marcat de Băluță, șut cu exteriorul la colțul lung, FCSB a înscris prin Dawa, din „foarfecă”, însă golul a fost anulat. În minutul 86, după o analiză în camera VAR, concluzia a fost că mingea a părăsit suprafața de joc în momentul centrării lui Cristi Gane și reluată spectaculos de fundașul central. Totuși, reluările oferite nu sunt clare!

Partida SCM Zalău – FCU Craiova 1948 se joacă mâine, 1 noiembrie, ora 13.00, FRF.tv, iar FC Bihor Oradea vs Dinamo Bucrești pe data de 3 noiembrie, ora 20.30, Digi Sport, Prima Sport.

SCM Zalău 1 0 0 1 1-4 0p

Oțelul: Dur-Bozoancă – Zhelev, Lovric, A. Lopez, Silva – Cisotti, Zivulic, Maciel – Bodișteanu, A. Pop, Adăscăliței
Rezerve: R. Stoian – Jardan, Cîrjan, Teles, Latouchent, Fatai, Ghiocel, Tănasă, Rus
Antrenor: Dorinel Munteanu

FCSB: A. Vlad – V. Crețu, Dawa, Haruț, Cr. Ganea – Lixandru, Ov. Popescu, Djokovic – Miculescu, Compagno, Oct. Popescu
Rezerve: Udrea – Panțîru, A. Șut, Toma, Al. Băluță, Olaru, Pantea, D. Rotariu, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

Arbitru: Flueran Viorel Nicusor (Craiova) / A1: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel), A2: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe) / Arbitru VAR: Andrei Florin (Târgu Mureş), Arbitru As. VAR: Baban Vlad (Iaşi)