Cupa Romaniei Betano 2023/2024

Cupa României Betano// Runda 2 – Grupa D// CS Tunari vs FC Voluntari 1-1 (0-0)// Divizionara secunda a încurcat-o și pe Voluntari

Voluntari a pierdut ocazia de a realiza maximum de puncte după două etape, divizionara secundă CS Tunari reușind să egaleze în minutul 86, prin Mitrică, după ce Matricardi a deschis scorul în minutul 64.

foto// Digi Sport

De la ora 18.00, la Oradea, se dispută UTA vs Universitatea Craiova. Partida Gloria Buzău vs Farul Constanța este programată pentru maîine, 2 noiembrie, ora 17.30, Digi Sport și Prima Sport.

ECHIPELE de START:

CS Tunari: Moroz – A. Gheorghe, Rogac, Ad. Stoian, Florică – Al. Stoian, Mihăescu, Ene – Licsandru, D. Gheorghe, Lambru
Rezerve: Petrișor, Sima, Sin, Plumbuitu, D. Despa, Novac, Mitrică, Al. Despa, Feraru
Antrenor: Mădălin Mihăescu

FC Voluntari: Vâlceanu – Voican, Paz, Matricardi, Carnat – Rață, Droppa, Niță, Cocian – Florea, Dumiter
Rezerve: Fernandez, Andreș, Armaș, Crepulja, Popescu, Răduț, Bozickovic, Andrei Doru, Nemec
Antrenor: Ilie Poenaru