Cupa Romaniei Betano 2023/2024

Cupa României Betano// Runda 2 – Grupa D// VIDEO cu golul partidei// UTA vs Universitatea Craiova 0-1 (0-0)// Pe UTA nu o interesează competiția

Universitatea Craiova se impune la Oradea în fața UTA cu golul lui Mateiu înscris târziu, abia în minutul 79. Formația olteană acumulează 4 puncte și va juca în ultima etapă cu Farul Constanța, iar UTA cu FC Voluntari.

Nocturna de la Oradea este MIZERABILĂ. Din păcate, de aceasta vom mai avea parte și în alte partide. Prima va fi chiar mâine, când FC Bihor va întâlni Dinamo.

CRONICA LIVE

Fluier final.

Șase minute adiționale arătate de la margine.

Minutul 90 – UTA beneficiază de un corner.

Minutul 85 – Abeid a părăsit terenul accidentat și Markovic șutează în brațele lui Kucher din 6 metri, din unghi închis.

Minutul 79 – GOOOOLL UNIVERSITATEA CRAIOVA – Houri execută cornerul și Mateiu reia cu capul în poarta arădeană.

Minutul 79 – O nouă lovitură de colț pentru Craiova.

Minutul 76 – Da Silva și Leidsman nu reușește să-l învingă pe Popescu. Atacantul arădean i-a arătat arbitrului că ar fi fost tras de tricou.

Minutul 72 – O nouă mare ocazie irosuită de Craiova, prin Markovic, care nu a reușit să reia balonul pasat de Mitriță.

Minutul 72 – Dublă schimbare la Craiova.

Minutul 71 – Andrei Ivan șutează din unghi și Kucher respinge în corner.

Minutul 65 – Șansă de gol Craiova. Mitriță șutează puternic din interiorul careului și mingea este deviată cu capul de Abeid. Corner pentru Universitatea Craiova. Abeid primește îngrijiri medicale pe teren.

Minutul 61 – Leidsman, olandezul cu origini surinameze, l-a înlocuit pe Cooper.

Minutul 58 – Două modificări la Craiova. Au intrat Danciu și Mitriță.

Minutul 54 – Craiova trimite mingea în bară!

Minutul 52 – Universitatea Craiova execută primul corner din repriza a doua.

Minutul 50 – Ocazie mare pentru UTA. Fabry, introdus la pauză, șutează din interiorul careului și Popescu respinge în lateral.

Mircea Rednic a efectuat trei modificări. I-a schimbat pe Omondi, Rareș Pop și Benga, ușor accidentat.

O NOUĂ RUBRICĂ pe ULTRAS24.ro

Minutul 46 – Meciul a fost reluat.

Final de primă repriză. Craiova a avut chef de fotbal, UTA nu! Cel mai bun jucător al primelor 45 de minute a fost portarul Kucher.

Prima repriză a fost prelungită cu 2 minute.

Minutul 43 – Omondi faultează și Craiova beneficiază de o lovitură liberă de la aproximativ 23 de metri. Ișfan a șutat și balonul a trecut pe lângă vinclul porții arădene.

Minutul 35 – Omondi este blocat de Ișfan în marginea careului de 16 metri.

Minutul 20 – Universitatea Craiova a obținut două cornere în 3 minute, care deține posesia balonului și domină teritorial.

Minutul 13 – O nouă ocazie de gol pentru Craiova. Kutcher a respins mingea șutată de Căpățână.