Din Voleu

După ce a marcat în poarta Farului, Grozav a vorbit despre: obiectivele Petrolului, meciul cu FCSB, Mihnea Rădulescu și Mehmet Topal!

Petrolul și fanii ei au așteptat 7 minute pentru a vedea dacă reușita lui Gicu Grozav, din minutul 83, la 1-0 pentru Farul, va fi validată de VAR. A fost!

La finalul meciului Petrolul vs Farul, scor 1-1, Gicu Grozav a analizat faza golului înscris și apoi a vorbit despre obiectivele echipei, jocul cu FCSB din runda următoare, Mihnea Rădulescu și antrenorul Mehmet Topal.

”E mult spus erou. Ne bucurăm că am reușit să scoatem un punct, meritat zic eu. Consider că am făcut un meci bun per total. Am avut o greșeală și am luat gol.

Am jucat împotriva unei echipe cu mare calitate, cu pretenții la play-off, care joacă un fotbal plăcut. Noi încercăm să ne clasăm cât mai sus, sperăm ca anul acesta să intrăm în play-off.

foto ultras24.ro – captură video – golul marcat de G. Grozav

Ne-am răcit la faza aia. Am înțeles că a fost o situație la limită, cumva am simțit că nu a fost ofsaid, pentru că am venit din spate, în viteză. La un moment dat, după ce am așteptat atât, aveam câteva dubii. Ne-am bucurat în final.

Urmează un derby, un meci important pentru suporteri. Avem o săptămână să ne pregătim, sperăm să fie un meci frumos.

Rădulescu (foto 2) a confirmat anul trecut la Buzău, a promovat cu ei. Acum începe să confirme la noi, are calitate, dar trebuie să muncească în continuare, capul în pământ și să fie modest.

foto ultras24.ro – captură video – M. Rădulescu

E un antrenor (n.r.-Mehmet Topal) la început de drum, încercăm să-l ajutăm cât putem. E clar că a lucrat cu antrenori mari și cred că are un viitor frumos”, a declarat Gicu Grozav.

De citit și:

SuperLiga – Runda a 9-a// Petrolul vs Farul 1-1/ Rezumat Video/ Remiză între Grozav și Alibec!