Echipe Nationale

EURO 2024// Israel vs România 1-2 (1-1)// ÎN SFÂRȘIT, ROMÂNIA S-A CALIFICAT!!!

ROMÂNIA S-A CALIFICAT LA EURO 2024 !!!

FLUIER FINAL!

România va juca pentru locul 1 în Grupa I!Elveția a terminat la egalitate cu Kosovo, scor 1-1.

CRONICA LIVE!

Cei aproximativ 600 de suporteri români domină fondul sonor pe PANCHO ARENA!

Partida a fost prelungită cu 6 minute!

Minutul 87 – Stanciu este înlocuit cu A. Rus și Răzvan Marin cu Cicâldău.

Minutul 84 – Mihăilă este eliminat! A intrat cu talpa pe glezna lui Turgeman.

Minutul 78 – Cartonaș galben primit de Rațiu.

Minutul 73 – RATARE IN-CRE-DI-BI-LĂ a lui Mihăilă, cu treisferturi din poarta goală. Atacantul parmei trimite în brațele lui Glazer.

Minutul 71 – Florinel Coman face rost de un cartonaș galben.

Vom avea un comentariu liniștit. Coman a intrat în locul lui Ianis Hagi.

Minutul 66 – Mihailă are o intrare necontrolată și imprudentă asupra unui adversar. Arbitrul rămâne impasibil la căderea israelianului.

Minutul 65 – Două modificări în echipa Romaâniei.

Minutul 63 – GOOOOLL ROMÂNIA – Ianis Hagi înscrie cu un șut din interiorul careului, cu stângul, la colțul scurt, din a doua încercare.

Minutul 55 – Naționala Israelului a reușit să echilibreze disputa la centrul terenului. Posesia este de 57& în favoarea adversarilor. Egalitate la cornerele obținute: 2 la 2. România a expediat 5 șuturi pe poarta Israelului.

Elveția a deschis scorul în meciul cu Kosovo!

Minutul 49 – Rațiu ia o acțiune pe cont propiu și îi pasează lui Răzvan Marin, dar șutul mijlocșului ștrece peste poarta israeliană.

România a început repriza a doua conectată la miza partidei și încearcă să dețină posesia mingii.

Minutul 46 – Pușcaș șutează și Glazer respinge.

Partida a fost reluată. Nicio schimbare în cele două formații.

Este pauză.

Prima repriză a fost prelungită cu 2 minute.

Minutul 44 – Ocazie Israel. Turgeman nu reușeșete să ajungă la mingea care a traversat careul de 6 metri al României.

Comentariul lui lui Costi Mocanu este de-a dreptul enervant și slugarnic față de familia Hagi!

Minutul 38 – Pușcaș deviază cu câlcâiul spre poarta israeliană și portarul Glazer reține.

Minutul 37 – Drăguș este faultat și fundașul central Vitor este avertizat cu cartonașul galben.

Atacurile Israelului sunt purtate cu precădere pe flancul stâng, Rațiu fiind prea puțin susținut de Ianis Hagi.

Minutul 32 – Horațiu Moldovan reține în doi timpi șutul din unghi trimis de Gloukh.

Minutul 27 – Este rândul Israelului să rateze. Horațiu Moldovan respinge prost, în față, și Khalaili trimite peste poartă. Atacantul israelian l-a imitat pe Ianis Hagi.

Minutul 24 – Ocazie uriașă a României. Drăguș se înșurubează în marginea careului de 6 metri și trimite în bara lateral dreapta, mingea revine în teren și Ianis Hagi, din 8 metri, reia peste poartă.

Minutul 19 – Drăguș șutează de la aproximativ 20 de metri, însă mingea ia altitudine și trece mult peste poarta israelienilor.

Minutul 16 – Israelienii au intrări dure, trecute deocamdată cu vederea de arbitrul francez.

Minutul 10 – GOOOOLL ROMÂNIA!!! – Rațiu șarjează în jumătatea adversă, pasează în centru, Drăguș preia și șutează de la 27 de metri, balonul lovește transversala și Pușcaș trimite cu capul în poarta Israelului!

Minutul 7 – Horațiu Moldovan îi pasează unui adversar în careul de 16 metri, însă avem noroc. Început dezastruos de joc.

Minutul 2 – GOL ISRAEL – Corner pentru Israel și Zahavi, din 2 metri, trimite mingea în poartă

Actualizări în timp real!

Schimbările vor fi notate în caseta tehnică.

ISRAEL: Glazer – Dasa (62, Kanichowsky), Vitor, Goldberg, Revivo (76, Baribo) – Peretz, Lavi (62, Abo Fany), Gloukh – Turgeman, Zahavi, Khalaili (77, Gorno)
Rezerve: Da. Peretz, Jarafi, Shlomo, Baribo, Safuri, Gorno, Kanichowsky, Abo Fany, Kinda, Cohen, D. Glazer, Davidzada
Selecționer: Alon Hazan

ROMÂNIA: H. Moldovan – Rațiu, Burcă, Drăgușin, Bancu – R. Marin (87, Cicâldău), Screciu (76, M. Marin), Stanciu (87, A. Rus)  – Hagi (65, Coman), Pușcaș, Drăguș (65, Mihăilă)
Rezerve: Niță, I. Radu, Rus, M. Marin, Alibec, Cicâldău, Mihăilă, Coman, Olaru, Moruțan, Mogoș, Dumitrescu
Selecționer: Edi Iordănescu

Stadion: Pancho Arena (Flecsut, Ungaria)
Arbitru: Francois Letexier, A1: Cyril Mugnier, A2: Mehdi Rahmouni, Arbitru de rezervă: Jérémy Stinat, VAR: Jérôme Brisard, AVAR: Eric Wattellier (toți din Franța)