EURO 2024

EURO 2024// Decizie fără precedent luată de UEFA!// Ce se întâmplă cu partida suspendată Belgia vs Suedia

Partida dintre Belgia și Suedia a fost suspendată la pauză, la scorul de 1-1, după ce jucătorii suedezi au aflat că doi suporteri ai naționalei lor au fost împușcați mortal de un islamist radical.

Astăzi, UEFA a decis ca meciul să nu se mai rejoace din minutul 46, scorul final rămânând cel înregistrat la pauză. Este o decizie fără precedent!

„Pentru a lua această decizie, Comitetul Executiv a luat act de faptul că s-a dovedit imposibil să se joace partea rămasă a meciului în ziua următoare. Ambele federații, având în vedere circumstanțele, și-au exprimat în mod explicit dorința de a nu juca partea de meci rămasă și de a considera rezultatul de la pauză (1-1) drept final.