Liga 2 Casa Pariurilor// Runda a 10-a// Neagoe, semieșec la debutul pe banca FC Argeș

În ultima partida din etapa a 10-a, la Mioveni, FC Argeș a terminat la egalitate cu Slatina, scor (0-0). acesta fiind debutul lui Neagoe pe banca tehnică a piteștenilor.

După o prima repriză fără gol, oaspeții au deschis scorul în minutul 57. Toma a centrat dintr-un corner, Straton a ezitat să intervină, iar Cătălin Doman a trimis cu capul în plasa argeșeană.

În minutul 64, Bogdan Rusu a trimis mingea în bara lateral stânga. Oaspeții au solicitat acordarea unui penalty trei minute mai târziu, la intrarea lui Tofan asupra lui Raul Popa.

FC Argeș a restabilit egalitatea în minutul 4 a prelungirilor, Dulcea înscriind din 6 metri în urma unui duel aerian câștigat de Buhăcian în fața lui Sâlcianu.

Arbitrul Marius Omuț a acordat 11 cartonașe galbene, dintre care nouă (9) oaspeților!

Piteștenii ocupă locul 12, cu 12 puncte, iar Slatina, 11 puncte se află pe poziția a 14-a.

CFC Argeș: Straton – Tofan, Turda (cpt.), M. Tudose, Rizzi – Al. Răuță, Babin (Rădescu 35′) – Bertrand (M. Angelov 46′), Haită (Buhăcianu 62′), Zătreanu (Dulcea 46′) – Bg. Rusu
Antrenor: Eugen Neagoe

CSM Slatina: Velcu – I. Mitran, A. Stan, Mondragon, C. Toma (Pisăru 90+2′) – D. Toma, Sil. Matei (Donca 79′) – Ciocâlteu (C-tin. Radu 69′), Doman (cpt.)(Sălcianu 69′), R. Popa – Mih. Ion (Val. Alexandru 79′)
Antrenor: Daniel Oprescu

Arbitru central: Marius Omuţ (Satu Mare). Arbitri asistenți: Florin Pucheanu (Ulmi – Dâmboviţa) și Nicolae Bogdan Mociorniță (Băicoi – Prahova). Arbitru de rezervă: Cătălin Gheorghe Drugea (Buzău). Observator arbitri: Stan Prodan (Alexandria). Delegat joc: Horaţiu Stănescu (Craiova).