Liga 2 – Etapa a 11-a// 17 ani fără NICOLAE DOBRIN!/ S-au marcat doar 12 goluri în 9 partide/ Patru rezultate de egalitate „albe”

Runda a 11-a a început vineri, în județul Sibiu, la Cisnădie, unde CSC 1599 Șelimbăr și CFC Argeș au terminat la egalitate, scor 0-0.

Este prima etapă fără ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu, exclusă din campionat și declarată falimentară de Tribunalul Gorj. Rezultatele au fost anulate și clasamentul a suferit modificări.

Sâmbătă, de la ora 11.00, au fost programate opt partide, etapa urmând a se încheia duminică. CS Afumați a privit fotbalul în acest weekend!

• Astăzi, 26 octombrie, se împlinesc 17 ani de la trecere în neființă a inegalabilului NICOLAE DOBRIN!

Foto – facebook – argesfc.ro

S-au marcat doar 12 goluri în cele 9 partide disputate Patru meciuri s-au încheiat la egalitate, fără gol marcat și au fost arătate două cartonașe roșii. Nemec i-a adus Voluntariului victoria în partida cu Ceahlăul. Echipa ilfoveană a acumulat 19 puncte și a urcat pe locul 5. Unirea Ungheni a bifat a doua victorie din acest sezon și ocupă poziția a 18-a, cu 10 puncte.

Din runda a 11-a a mai rămas un meci de disputat!

PROGRAMUL și REZULTATELE ETAPEI a 11-a:

Vineri, 25 octombrie, ora 16:00

CSC Șelimbăr – Campionii FC Argeș 0-0

MOMENTE IMPORTANTE:

Minutul 90 – Ultimul fluier s-a auzit la Mioveni. Steaua a câștigat cu 4-0 și la Mioveni situația este dezastruoasă. Falimentul bate la ușă!

Minutul 90 – Fluier final și în partida de la Chiajna, unde Concordia a dispus de CSM Focșani, scor 1-0.

Minutul 90 – Unirea Ungheni a învins-o pe Muscelul Câmpulung și FC Voluntari pe Ceahlăul Piatra Neamț.

Minutul 90 – Rezultate surpriză la Hunedoara și Slatina, unde gazdele nu reușesc să se impună în fața CSC Dumbrăvița, respectiv FC Bihor!

Minutul 90 – S-au încheiat partidele Chindia vs Metalul Buzău 0-0 și Metaloglobus vs ACSM Reșița 1-0!

Minutul 83 – Steaua a marcat pentru 4-0! CS Mioveni ar putea fi urmăroarea echipă care abadonează lupta în Liga 2!

Minutul 84 – FC Voluntari înscrie în confruntarea cu Ceahlăul! Este cel de-al doilea gol marcat în repriza secundă!!!

Minutul 71 – Cartonaș roșu în meciul Concordia Chiajna vs CSM Focșani. Oaspeții evoluează în 9 jucători de câmp!

Minutul 70 – Secetă în repriza a doua. S-a marcat un singur gol, în partida CS Mioveni vs Steaua!

Minutul 64 – Unirea Ungheni evoluează în inferioritate numerică!

Minutul 48 – Steaua a marcat pentru 3-0!

Minutul 46 – Partida de la Mioveni a început cu o întîrziere de 1o minute, în urma protestului celor de la CS Mioveni. Jucătorii echipei gazdă au ie;it apoi pe pe gazon cu bannerul „5 luni fără salarii= 5 luni fără respect/ Muncim cu responsabilitate, Cerem doar dreptate”. Bannerul a fost afi;at pe gardul tribunei a doua.

Sâmbătă, 26 octombrie, ora 11:00

CSM Slatina – FC Bihor Oradea 0-0

Concordia Chiajna – CSM Focșani 1-0 (1-0)/ Boiciuc (42)

CS Mioveni – Steaua București 0-4 (0-2)/ Rasdan (16, 82 – penalty), Chipirliu (20), Heras (48)

Corvinul Hunedoara – CSC Dumbrăvița 0-0

Metaloglobus București – ACSM Reșița 1-0 (1-0)/ Ekollo (22)

Chindia Târgoviște – Metalul Buzău 0-0

Unirea Ungheni – Câmpulung Muscel 2-1 (2-1)/ Zukanovic (19), A. Șerban (24) – Torje (11)

FC Voluntari – Ceahlăul Piatra Neamț 2-1 (1-1)/ Carnat (20), Nemec (84) – P. Petre (12)

Duminică, 27 octombrie, ora 11:00