Liga 2// Gloria Buzău – la a 5-a remiză în play-off

În această seară, la Buzău, Gloria a terminat la egalitate cu Corvinul Hunedoara, scor 2-2 (0-2), și a pierdut șansa de a se desprinde la 4 puncte de FK Miercurea Ciuc, principala contracandidată la al doilea loc promovabil în SuperLiga.

foto/ facebook – asfcbuzau

Hunedorenii au condus cu 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Neacșa și M. Lupu. În partea secundă, cu trei schimbări efectuate la pauză și a patra până în minutul 56, Andrei Prepeliță a izbutit să schimbe în bine jocul Gloriei și Rădulescu a redus din diferență, în minutul 62.

Gazdele au marcat pentru un punct în minutul 90+1, din penalty-ul transformat de C. Dumitru.

Program – Rezultate – play-off, etapa a 6-a:

Miercuri, 24 aprilie

CSC 1599 Șelimbăr – FK Miercurea Ciuc 2-2 (1-1)/ Au marcat: G. Monea (5), Visic (53) – Pinter (7), Makrai (84)

CS Mioveni – Unirea Slobozia 0-1/ A marcat: (F. Purece – 45+3)

Gloria Buzău – Corvinul Hunedoara 2-2 (0-2)/ Au marcat: Rădulescu (62), C. Dumitru (90+1 – penalty) – Neacșa (17), M. Lupu (37)