Liga 2 – Runda a 4-a// CFC Argeș vs FK Miercurea Ciuc 0-1/ Harghitenii – la a 4-a victorie din tot atâtea meciuri! Pe locul 2 – CSM Slatina, la 2 puncte distanță!

Primul meci din această etapă s-a jucat ieri, la Craiova, între FCU și CSC Șelimbăr, scor 1-1.

La Reșița, în duelul cu CSM Focșani, echipa pregătită de Flavius Stoican (foto) a marcat golul victoriei în minutul 90+4, prin Dolghi, iar la Reghin, Chindia Târgoviște a procedat identic în meciul cu Unirea Ungheni. D. Danu a marcat în al patrulea minut adițional și echipa târgovișteană s-a impus la limită, scor 1-0.

UPDATE – Luni, 26 august, ora 19.00/ CFC Argeș vs FK Miercurea Ciuc 0-1 (0-1). A marcat: A. Csuros (19)

UPDATE – Duminică, 25 august, ora 18.55/ FC Voluntari a învins-o pe Corvinul Hunedoara, scor 2-0 (0-0), prin golurile marcate de Nemec (52) și Doru Andrei (85).

Foto ultras24.ro – Golul marcat de Doru Andrei – captură video

Acesta a fost primul meci pentru echipa hunedoareană din actualul sezon Liga 2. Din minutul 30, Corvinul a evoluat în inferioritate numerică, Lucas Cîmpanu fiind eliminat pentru două cartonașe galbene primite în 3 minute!

UPDATE – Duminică, 25 august – ora 13.15/ În această dimineață, de la ora 11.00, la Drobeta Turnu Severin, s-a disputat  partida ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu și Concordia Chiajna, scor 0-2.

ACS Viitorul Pandurii Tg Jiu vs Concordia Chiajna 0-2 (0-0)/ Au marcat Marc (87), A. Petre (90+3).

Din această etapă a mai rămas de jucat o singură partidă! Vezi programul și rezultatele înregistrate.

foto – Flavius Stoican

Victorii strânse au obținut, însă nu dramatice, și Steaua București, FC Bihor și CS Afumați.

Ceahlăul Piatra Neamț a bifat a doua victorie din acest sezon, 2-0 în disputa cu CS Mioveni, și a acumulat 6 puncte.

CSM Slatina a zdrobit-o pe AFC Câmpulung Muscel, scor 5-0, și a urcat provizoriu pe prima treaptă a clasamentului, cu 10 puncte. Partida s-a disputat la Buftea și a început cu o întârziere de 20 de minute.

Foto – CSM Slatina – facebook/ CSM.Fotbal

Săptămâna viitoare s-ar putea să asistăm la demiterea a doi antrenori: Costin Lazăr (AFC Câmpulung Muscel) și Eusebiu Tudor (Unirea Ungheni).

Foto – Costin Lazăr

În această etapă va evolua și Corvinul Hunedoara, mâine, de la ora 17.00, pe terenul FC Voluntari. Tot duminică, însă de la ora 11.00, se va juca și partida ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu vs Concordia Chiajna.

Etapa va fi închisă de întâlnirea CFC Argeș vs FK Csikszereda, programată pentru luni, 26 august, ora 17.00, la Mioveni.

Vezi care a fost desfășurarea LIVE a partidelor!

MOMENTE IMPORTANTE:

Fluier final în partidele Piatra Neamț, Afumați, Reșița, Reghin, Buzău și Dumbrăvița. Se mai joacă la Buftea!

Minutul 90+3 – Chindia deschide scorul la Reghin, în meciul cu Unirea Ungheni. Victorie pentru Chindia!

Minutul 90+4 – CSM Reșița înscrie în minutul 90+4, prin Dolghi, și câștigă partida cu CSM Focșani!

Minutul 90+1 – Gol la Piatra Neamț. Ceahlăul a înscris pentru 2-0!

Minutul 74 – AFC Câmpulung Muscel vs CSM Slatina 0-5! Fără alte comentarii!

Minutul 79 – Steaua a marcat în deplasarea de la Dumbrăvița!

Minutul  59 – La Buftea, scorul ia proporții! AFC Câmpulung Muscel vs CSM Slatina 0-4!!!

Minutul 68 – FC Bihor preia conducerea în meciul cu Metalul Buzău, după ce gazdele au deschis scorul în minutul 8!

Minutul 65 – Nu s-a marcat la Dumbrăvița, Reghin, unde joacă Unirea Ungheni, și Reșița.

Minutul 58 – FC Bihor înscrie în deplasarea de la Buzău, în partida cu Metalul. Este 1-1!

Minutul 54 – CS Afumați preia conducerea în meciul cu Metaloglobus, după ce oaspeții au deschis scorul în minutul 41! Iamandache a marcat 2-1!

Minutul 46 – Au început celelate șase partide.

Minutul 42 – CSM Slatina conduce cu 3-0! Este pauză la Buftea!

Minutul 45 – Rezultate la pauză: Ceahlăul vs Mioveni 1-0, CS Afumați vs Metaloglobus 0-0, CSM Reșița vs CSM Focșani 0-0, Metalul Buzău vs FC Bihor 1-0, Unirea Ungheni vs Chindia 0-0, CSC Dumbrăvița vs Steaua 0-0. Meciul AFC Câmpulung vs CSM Slatina a început cu o întârziere de 20 de minute. Conduc oaspeții cu 2-0!

Minutul 43 – CS Afumați restabilește egalitatea. Este 1-1!

Minutul 41 – Metaloglobus a deschis scorul în deplasarea de la Afumați. A marcat D. Irimia.

Minutul 40 – Partida de la Buftea, între AFC Câmpulung Muscel și CSM Slatina, a început cu întărziere deoarece s-a așteptat sosirea celui de-al doilea medic!

Minutul 38 – Asibey înscrie pentru Ceahlăul în jocul cu CS Mioveni.

Minutul 13 – CSM Slatina își dublează avantajul în meciul cu AFC Câmpulung Muscel!

Partida dintre AFC Câmpulung Muscel și CSM Slatina a început cu o întărziere de 20 de minute! CSM Slatina a marcat în minutul 7, prin C. Doman

Minutul 8 – Metalul Buzău deschide scorul în meciul cu FC Bihor. Valentin Robu a marcat pentru gazde!

Minutul 1 – Au început cele 7 partide!

PROGRAMUL și REZULTATELE ETAPEI a 4-a/ 23 – 26 august

FCU Craiova (7 p.) – CSC Şelimbăr (4 p.) 1-1 (0-1)/ Au marcat: Padula (69) – Babic (8)

Sâmbătă, 24 august, ora 11:00

Unirea Ungheni (1 p.) – Chindia Târgovişte (6 p.) 0-1 (0-0)/ Au marcat: D. Danu (90+4)

CS Afumaţi (6 p.) – Metaloglobus Bucureşti (6 p.) 2-1 (1-1) / Au marcat: C. Stanciu (44), Iamandache (54) – D. Irimia (41)

Ceahlăul Piatra Neamţ (6 p.) – CS Mioveni (4 p.) 2-0 (1-0)/ A marcat: Asibey (38), P. Petre (90+1)

AFC Câmpulung Muscel (3 p.) – CSM Slatina (10 p.) 0-5 (0-3)/ Au marcat: C. Doman (7, 13), Trașcu (42, 59), Mitran (74)

Metalul Buzău (3 p.) – FC Bihor Oradea (7 p.) 1-2 (1-0) / A marcat: V. Robu (8) – S. Jurj (58), I. Hora (68)

ACSM Reşiţa (8 p.)  – CSM Focşani (3 p.) 1-0 (0-0)/ A marcat: Dolghi (90+4)

CSC Dumbrăviţa (4 p.) – Steaua Bucureşti (8 p.) 0-1 (0-0)/ A marcat: Chipirliu (79)

Viitorul Pandurii Târgu Jiu (1 p.) – Concordia Chiajna (4 p.) 0-2 (0-0)/ Au marcat: Marc (87), A. Petre (90+3)

FC Voluntari (8 p.) – Corvinul Hunedoara (0 p./1 meci) 2-0 (0-0)/ Au marcat: (Nemec 52), D. Andrei (85)

Campionii FC Argeş (4 p.) – FK Miercurea Ciuc (12 p.) 0-1 (0-1)/ A marcat: A. Csuros (19)

Liga 2 – Runda a 4-a// Remiză între FCU Craiova vs CSC Șelimbăr/ Rezumat Video/ Sâmbătă, de la ora 11.00, sunt programate 7 partide!