Fotbal Intern

Liga 2 – Runda a 4-a// Remiză între FCU Craiova vs CSC Șelimbăr/ Rezumat Video/ Sâmbătă, de la ora 11.00, sunt programate 7 partide!

Published on

Etapa a 4-a a Ligii 2 a debutat astăzi, 23 august, la Craiova. partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1).

Sibienii au deschis scorul în minutul 8, prin atacantul croat Matko Babic, care a profitat de gafa lui Negru și a șutat necruțător din afara careului de 16 metri.

Oltenii au irosit șansa egalării cinci minute mai târziu. Claudiu Bălan a recuperat o minge în zona careului mare, dar fost deposedat la 10 metri de poarta lui Măluțan.

În partea secundă, FCU Craiova a restabilit egalitatea în minutul 69, prin șutul lui Padula, de la aproximativ 25 de metri.

Foto – ultras24.ro – FCU Craiova vs CSC Șelimbăr – captură video

FCU Craiova: C. Sandu – R. Negru, Lekiatas, Lumbu, Padula – Andr. Dragu (46, Ghindovean), Dr. Albu (63, Achim), Vl. Pop – Sidibe, Cl. Bălan, Tr. Ciubotaru

Rezerve: Mogoșanu – M. Ilie, Tud. Oltean, Vl. Achim, Ibrahim, Ghindovean, Abbey, Blidar, Kvakic
Antrenor: Marius Croitoru

CSC Șelimbăr: Măluțan – Gogor (53, L. Buzan), R. Gherman, Natea, S. Șerban (70, D. Olariu) – R. Boboc (53, Butucel), C. Soare (70, Marrone) – Bucuroiu, Ayine, Monea – Babic
Rezerve: Brașoveanu – Marrone, D. Olariu, L. Popa, Buzan, Butucel, Rodri Hernando, Bârza, Nerukh
Antrenor: Constantin Schumacher

Arbitru: Valentin Porumbel (Olteniţa)/ A1.: Viorel Dobre (Bucureşti), A2. Marilena Cătălina Nan (Alexandria)/ Arbitru de rezervă: Adelin Pavel (Osica de Jos – Olt).

PROGRAMUL și REZULTATELE ETAPEI a 4-a/ 23 – 26 august

FCU Craiova (7 p.)– CSC Şelimbăr (4 p.) 1-1 (0-1)/ Au marcat: Padula (69) – Babic (8)

Sâmbătă, 24 august, ora 11:00

Unirea Ungheni (1 p.) – Chindia Târgovişte (3 p.)

CS Afumaţi (3 p.) – Metaloglobus Bucureşti (6 p.)