Liga 2/ Șelimbăr și Argeș au deschis etapa a 11-a cu o remiză seacă/ Vezi programul celorlalte partide

La Cisnădie, CSC 1599 Șelimbăr și CFC Argeș au încheiat la egalitate, scor 0-0, în primul meci al etapei a 11-a a Ligii 2 Casa Pariurilor.

Cea mai mare ocazie de gol a aparținut echipei lui Constantin Schumacher (foto deschidere), în minutul 60, când Rodri Hernando a reluat din interiorul careului în brațele lui Straton. Piteștenii au replicat câteva minute mai târziu, prin Buhăcianu, introdus în minutul 69, în locul lui R. Moldoveanu, dar reluarea acestuia a fost slabă și Măluțn a reținut.

În urma acestui rezultat, „călăreții” sibieni au acumulat 10 pncte și ocupă provizoriu locul al 14-lea, în timp ce Argeșul lui Dani Coman, cu 16 punte, a irosit șansa de a urca în zona locurilor de play-off, chiar și pentru câteva zeci de ore.

CSC ȘELIMBĂR: Măluțan – Buzan, Natea, R. Gherman, S. Șerban (87, Marrone) – Dijinari, Rob. Boboc – D. Olariu, Rodri Hernando (90+2, Nerukh), C. Soare (67, Butucel) – Babic (67, Bucuroiu)

Rezerve: Brașoveanu – G. Monea, Cotogoi, Drăghescu, Nerukh, Marrone, Butucel, Bucuroiu Antrenor: Constantin Schumacher

CFC ARGEȘ: Straton – Tofan (74, Borța), M. Tudose, G. Garutti, Briceag – P. Petrescu (60, Doukoure 60), Seto – Rob. Moldoveanu (69, Buhăcianu), Vl. Morar (60, Rădescu), G. Gheorghe (60, Y. Pîrvu) – Mih. Roman

Rezerve neutilizate: Oncescu – Gronner, Ailenei, Esteban Orozco, Borța, Y. Pîrvu, Doukoure, Buhăcianu, Rădescu
Antrenor: Bogdan Andone

Arbitru: Vladimir Andrei Nagy (Măhăceni – Alba). Asistenți: Florin Iftode (Târgu Bujor – Galaţi) și Cristi Daniel Ichim (Brăila). Rezervă: Adelin Pavel (Osica de Jos – Olt)