Liga 2// Unirea Slobozia se respectă și joacă curat!/ Unirea Dej câștigă, iar Dumbrăvița își complică viața în „B”

Rezultate surprinzătoare în play-out ligii secunde, în ambele grupe. Unirea Dej o învinge pe FC Argeș, prin golul marcat de Albert Hofman, în minutul 69, iar Metaloglobus luptă și câștigă în Banat, pe terenul CSC Dumbrăvița, scor 2-0.

CSM Reșița și Ceahlaul Piatra Neamț, două formații lipsite de griji, s-au întrecut în goluri. Nemțenii au condus la pauză cu 2-1, însă au pierdut, reșițenii punctând în partea secundă prin Burlacu și Elton.

CSA Steaua a câștigat în fața CSM Slatina, scor 2-0, ambele goluri înscrise în primul mitan, iar retrogradata CS Tunari s-a apucat de fotbal la spartul târgului și s-a impus în Valea Jiului, 2-1 în duelul cu ACS Viitorul Pandurii.

În play-off, partida a început la ora 11.30, Unirea Slobozia – promovată în SuperLiga – și-a apărat corect șansele și a câștigat în deplasarea de la Miercurea Ciuc. Se simte cineva din Hunedoara?

Program – Rezultate – play-out, Grupa A, etapa a 5-a:

CSC Dumbrăvița – Metaloglobus București 0-2 (0-1)/ A marcat: L. Cazan (40), V. Bogdan

FC Unirea Dej – CFC Argeș  1-0 (0-0)/ A marcat: Hofman (69)

foto/ facebook – fcunireadejoficial

CSM Reșița – Ceahlăul Piatra Neamț 3-2 (1-2)/ Au marcat: Drăghiceanu (32 – penalty), Burlacu (51), Elton (82) – M. Moraru (14), Buziuc (45+3)

Program – Rezultate – play-out, Grupa B, etapa a 5-a:

CSA Steaua – CSM Slatina 2-0 (2-0)/ Au marcat: Vîrtej (6), Heras (40)

Viitorul Pandurii – CS Tunari  1-2  (1-1)/ Au marcat: Brînzan (36) – D. Gheorghe (21), I. Borcea (58)