Connect with us

Fotbal Intern

LIGA DE TINERET// Victorie pentru „U” Cluj în turul semifinalei cu Farul! FCSB și Craiova, remiză cu șase goluri

Duminică, 21 aprilie, s-au disputat partidele tur din cadrul semifinalelor Ligii de Tineret, reurul fiind programat pe 28 aprilie.

Universitatea Cluj s-a impus pe teren propriu în fața celor de la Farul Constanța, scor 1-0. Golul victoriei a fost marcat de Antonio Suciu în debutul celei de-a doua reprize.

Cele două echipe se vor întâlni și în finala Cupei de Tineret, programată pe 15 mai, la Sibiu, în deschiderea finalei Cupei României Betano!

Universitatea Cluj – Under 18 – foto – C.B.

În cealaltă semifinală, FCSB și Universitatea Craiova au oferit un meci cu șase goluri, scor final 3-3! Universitatea a deschis scorul prin David Barbu, FCSB revenind pe tabelă după golul marcat de David Popa. Oltenii au intrat la cabine în avantaj după reușita lui Dragoș Găină din finalul primei reprize.

Universitatea și-a mărit avantajul după pauză prin Mihai Ninaci, care a profitat de o greșeală a apărării bucureștenilor.

foto/ frf.ro

FCSB a reuși să revină până la final după ce mai întâi Andrei Pandele a marcat din penalty, ultimul gol al întâlnirii fiind reușit de Mihai Toma, astfel încât soarta calificării va fi decisă duminica aceasta, pe terenul oltenilor!