Liga2 Casa Pariurilor// Rezultate și Program Runda a 11-a// Slatina învinge Slobozia printr-un gol marcat în minutul 90+5!

Chindia Târgoviște a învins-o pe CSM Reșița la trei goluri diferență, scor 4-1, și  postul lui Flavius Stoican la gruparea din Valea Domanului este în pericol. Șelimbăr și Unirea Dej au câștigat la limită, golurile victoriei fiind marcate în prima repriză. Corvinul a învins în deplasare pe Metaloglobus, iar Chiajna și Viitorul Pandurii Tg. Jiu au remizat la Mioveni, respectiv Tunari.

In ultima partidă a rundei, disputată luni, CSM Slatina a învins Unirea Slobozia, liderul ligii, cu 1-0, Vali Alexandru înscriind în minutul 90+5.

Rezultate Runda a 11-a:

CSA Steaua – Ceahlăul Piatra Neamț 3-1 (2-0)// Au marcat: Chipirliu (12), Maftei (42, 59) – Neicuțescu (46).

CS Mioveni – Concordia Chiajna 1-1 (0-1)// Au marcat: Cărăruș (62) – D. Ispas (9)

CS Tunari – Viitorul Pandurii 0-0

O NOUĂ RUBRICĂ pe ULTRAS24.ro

Chindia Târgoviște – CSM Reșița 4-1 (1-0)// Au marcat: R. Moldoveanu (25, 46), Bogaciuc (77, 88) – Drăghiceanu (80)

Metaloglobus București – Corvinul Hunedoara 1-2 (1-2)// Au marcat: Huiban (28) – Neacșa (5), Bradu (8)

FC Unirea Dej – Progresul Spartac 1-0 (1-0)// A marcat: Golda (23)

CSM Alexandria – AFK Csikszereda 1-2 (0-1)// Au marcat: Perju (58) – Bakos (41), Jelena (76)

CSC 1599 Șelimbăr – CSC Dumbrăvița 1-0 (1-0)// A marcat: R. Crișan (4)

foto// facebook CSC1599Selimbăr

Duminică, 29 octombrie

Gloria Buzău – Campionii FC Argeș 0-2 (0-1)// Au marcat: Angelov (29 – 11 metri), B. Rusu (89)