News Liga 2& Liga3// Amical cu 6 goluri între AFC Muscelul și Olimpic Zărnești și unul „sec” la Focșani/ Reșița a câștigat triunghiularul disputat în Slovenia

Amical fără goluri în duel dintre CSM Focșani, proaspăt promovată în Liga 2, și CSA Steaua. Partida s-a disputat sâmbătă, 20 iulie, la Focșani, pe stadionul „Milcovul.”

Foto – CSM Focșani vs CSA Steaua – facebook – csmfocsani2007fotbal

Acesta a fost cel de-al treilea joc de pregătire susținut de echipa moldoveană în această vară.

CSM Focșani (prima repriză): Ureche – Săpunaru, Ciopa, Jalbă, Tamași, Gorovei, Brînzan, Rența, Al. Zaharia, Cr. Ciobanu, Rob. Enache

CSM Focșani (repriza a doua): Uțiu – Fl. Simion, Ciopa, Jalbă, Creț, Ungurianu, Mazilu, Mih. Stancu, D. Mihai, Dodoi, Dănăilă.

Au mai jucat: Al. Dumitru, Ant. Vlad, Dr. Oprea, și Dănilă.

CSA Steaua (prima repriză): R. Munteanu – Drăghici, Beța, Vîrtej, Ad. Ilie – Enceanu, Rober Sierra, Dani Iglesias – Păcuraru, Nacho Heras, Ad. Popa

CSA Steaua (repriza a doua): Frănculescu – Kereki, Nedelea, Răsdan, Dav. Matei, A. Raicu, Ad. Pop, Chipirliu, Maeschi, Dane, Roman.

Meci spectaculos, cu 6 goluri, oferit de AFC Câmpulung Muscel, nou-promovată în Liga 2, și Olimpic Zărnești (Liga 3). Amicalul s-a disputat sâmbătă, 20 iulie, pe terenul divizionarei secunde și a fost al șaselea pentru jucătorii pregătiți de Costin Lazăr.

Foto – AFC Muscelul Câmpulung – facebook

S-a terminat egal, scor 3-3, golurile fiind marcate de Alexandru Enache (10, 38) și Ștefan Coman (68), respectiv de Bogdan Marinescu (28), Alexandru Ilie (32) și Diego Alupoaie (80).

AFC Câmpulung Muscel: Marin Voicu – Radu Cacior, Vlad Gîsă, Andrei Stelea, Luca Stancu, Ionuț Jenaru, Jose Ntamack, Ștefan Ghiță, Antonio Niță, Alexandru Enache, Alexandru Ionuț Popescu. Rezerve au fost: Sergiu Bălănică, Rareș Bădulescu – Robert Stănici, Marius Sanda, Robert Dumitrescu, Marian Ion, Daniel Popescu, Ștefan Coman, Darius Ciurea, Alexsandru Longher și Luca Florică.

Olimpic Zărnești: Mihok – Dobre, Moroșanu, Albu, Cantauz – Mielușoiu, Alupoaie, H. Ilie, Berloiu – Marinescu, Al. Ilie. Au mai jucat: Marcu și Hodorog.

Sâmbătă, 20 iulie, în cantonamentul din Slovenia, CSM Reșița a luat parte la un triunghiular alături de CSM Unirea Alba Iulia și ND Gorica

De citit și:

Cine sunt cele 7 câștigătoare ale Finalelor Regionale din Cupa României! Vezi calendarul competiției

Fotbaliștii din Valea Domanului s-au impus în ambele partide: 2-0 cu ND Gorica și 1-0 CSM Unirea Alba Iulia.

În meciul trei, Unirea Alba Iulia și ND Gorica au încheiat la egalitate, scor 1-1, golul ardelenilor fiind marcat de Albert Voinea.

CSM Reșița vs ND Gorica 2-0/ Au marcat: Tucaliuc și Negru

CSM Reșița: Dincă – Dolghi, Elton da Silva, Rimovecz, Chera, D. Fărăgău, Dudea, Haită, Tucaliuc, Al. Negru și Samake.

CSM Reșița vs CSM UNirea Alba Iulia 1-0/ A marcat Burlacu

CSM Reșița: Ct. Căpățână – Lascu, Bocșan, Fota, Dam. Isac, Cioiu, Jerdea, Doană, Andr. Burlacu, M. Angelov și Dudea. Au mai jucat și Gomboș, Rob. Burlacu, Bîcleșanu și L. Popa.