Alte Sporturi

News Tenis// Locul 2 pentru juniorul Andrei Horoba, la turneul internațional „Beecorp Open Dunakezi”

La Budapesta, în perioada 10- 15 septembrie, s-a desfășurat Turneul Internațional de Tenis „Beecorp Open Dunakezi” – suprafață zgură – rezervat juniorilor.

La categoria U12, tenisul românesc a fost reprezentat de bistrițeanul Andrei Horoba, în proba de simplu.

În această dimineață, după cinci partide jucate și câștigate (în semifinală l-a învins pe Kan Solyom Karocczkai), Andrei Horoba l-a înfruntat în finală pe maghiarul Zoltan Rekedt-Nagy.

Din păcate, Andrei a fost învins în două seturi, scor 1-6, 1-6, meciul disputându-se pe suprafață hard, din cauza condițiilor meteorologice, fapt care și-a pus amprenta asupra evoluției sale.

De mâine, Andrei Horoba va participa la Tennis Europe Tunior Tour – Frankfurt pe Main (Germania).