Poli Iași – la a treia înfrîngere în acest sezon/ Tony da Silva: „Cred că s-au jucat doar 30 de minute. Noi am fost cei mai buni”

În etapa a 4-a SuperLiga, Politehnica Iași a pierdut la Ovidiu, contra Farului, scor 0-2, și a înregistrat cea de-a treia înfrângere. Partida a fost întreruptă de două ori: în prima repriza a căzut nocturna, apoi în partea secundă din cauza furtunii.

La flash-interviul de după partidă, antrenorul Politehnicii Iași s-a declarat nemulțumit de ocaziile ratate de jucătorii săi, dar și de condițiile în care s-a desfășurat jocul, care nu ar fi durat mai mult de 30 de minute!

Am avut un plan de joc. Primele patru oportunități de gol le-am avut noi. În trei meciuri am avut 28 de oportunități de gol.

Ăsta este fotbalul. Eu îmi cer scuze fanilor. Cred că s-au jucat doar 30 de minute. Noi am fost cei mai buni.

Foto – Tony da Silva – captură video – Orange Sport

Noi am încercat, am riscat și cu atacanți, dar nu am reușit să dăm gol. Ne lipsește ultima pasă. Nu am fost atât de buni să dăm gol.

Eu sunt foarte trist. Meritam mai mult. Noi am arătat că avem principii de joc.

Eu sunt supărat că nu am câștigat. E bine că nu s-a accidentat nimeni, a afirmat Tony da Silva.

SuperLiga – Runda 4// Farul vs Poli Iași 2-0/ Rezumat Video/ „Marinarii” obțin prima victorie. Partida a fost întreruptă de două ori!