Din Voleu

Sanjin Alagic, fericit după succesul cu FC Botoșani: „Sunt 3 puncte mari. În 6 din 8 partide nu am încasat gol!

Petrolul Ploiești a învins-o, în deplasare pe FC Botoșani, scor 2-0, într-o partidă din cadrul etapei a 8-a a SuperLigii.

Golurile Petrolului au fost marcate în minutele adiționale, de M. Rădulescu (90+4) și Gicu Grozav (90+6)!

La finalul meciului de la Botoșani, Sanjin Alagic, antrenorul cu licență PRO A al lupilor galbeni, s-a arătat mândru de evoluția jucătorilor în repriza a doua.

”Suntem fericiți că am câștigat în deplasare, se simt ca și cum ar fi 6 puncte. Prima repriză a noastră nu a fost una foarte bună. Am avut probleme în a controla jocul. Însă, repriza a doua a fost una mult mai bună, am avut mult mai multe momente în care am controlat partida, ne-am creat mai multe ocazii de a marca.

Foto digisport.ro – Sanjin Alagic (Petrolul)

Le mulțumesc jucătorilor că au găsit energia necesară până la final și că au marcat în prelungiri. Este o victorie importantă pentru moralul nostru.

Sunt 3 puncte mari. În 6 din 8 partide nu am încasat gol, iar acest lucru este important pentru noi”, a declarat Sanjin Alagic.