SUPERLIGA// Etapa a 9-a// FC Hermannstadt – FC Voluntari 3-1 (0-1)// Sibienii au înscris 3 goluri în repriza a doua, iar Voluntariul a terminat partida cu doi jucători eliminați!

La Sibiu, în primul meci al zilei de duminică, am avut parte de un meci… 2 pauză/1 final! Ilfovenii au deschis scorul în minutul 27, dar imediat după reluarea partidei s-au prăbușit. În doar cinci minute. Arbitrul Ovidiu Hațegan a dictat o lovitură de la 11 metri pentru gazde, transformată pentru 2-1, si a eliminat doi jucători de la Voluntari.

FC Hermannstadt a acumulat 12 puncte, iar la Voluntari demiterea cuplului Poenaru-Dună a devenit o chestiune de 1-2 zile, poate chiar de câteva ore.

Minutul 85 – GOOOOLL FC Hermannstadt – P. Petrescu înscrie pentru 3-1.

foto// sibiu100.ro

Minutul 82 – Armaș este eliminat de Ovidiu Hațegan. Oaspeții evoluează în 8 jucători de câmp!

Minutul 76 – Matricardi primește al doilea cartonaș galben și este eliminat.

Minutul 65 – Portarul gazdelor intervine salvator la șutul expediat de Boboc.

Minutul 57 – GOOOLL FC Hermannstadt – Paraschiv înscrie din penalty.

Minutul 52 – GOOOLL FC Hermannstadt – Dragoș Iancu restabilește egalitatea.

Minutul 46 – Jipa (FC Hermannstadt) a fost înlocuit cu Dr. Iancu.

Final de primă repriză.

Minutul 27 – GOOOOLL VoluntariSigurjonsson deschide scorul cu o plasată lovitură de cap.