SUPERLIGA// Măldărășanu este mulțumit cu punctul obținut. Lui Nistor îi pare rău pentru neatenția colectivă din finalul jocului

Hermannstadt și Universitatea Cluj au terminat la egalitate, 2-2, partida disputată in această seară pe Municipalul din Sibiu. Sibienii au deschis scorul prin Paraschiv, iar clujenii au marcat două goluri în finalul primei reprize, prin Mitrea și Daniel Popa.

Oroian a stabilit scorul final printr-o execuție de excepție. Un GOLAZZO în toată regula. Șut de la 30 de metri, fară preluare, balonul ciupind ușor transversala.

„U” Cluj se poate declara nemulțumită de scorul final. În repriza secundă a ratat cel puțin trei mari ocazii. La aceste oportunități adaugăm și bara lui Daniel Popa.

„Un meci greu, cu două reprize diferite din punct de vedere al jocului nostru. Prima repriză am controlat-o foarte bine. Două cornere și o greșeală a noastră au făcut ca scorul să se întoarcă împotriva noastră.

La pauză, le-am spus să avem răbdare, să egalăm și după ce egalăm să alergăm după victorie. Mă bucur pentru acest punct, mă bucur pentru Oroian că a avut încredere. Băieții erau cu capetele plecate. Pe lângă oboseala acumulată, erau dezamăgiți pentru că știau că meritau mai mult”, a declarat Marius Măldărășanu,

Dan Nistor, mijlocașul formației clujene, consideră că echipa sa ar fi meritat toate cele trei puncte.

„Asta este, trebuie să învățăm din greșeli și când avem astfel de ocazii imense să le fructificăm. Cred că a fost un meci frumos, plăcut ochiului. Ne pare nespus de rău că nu am plecat cu cele trei puncte, cred că le meritam, trebuie să fim mai atenți pe aceste finaluri de meci. Voiam să ținem un pic de minge pentru a menține scorul. A venit acel corner și ne-au egalat, aceasta a fost soarta partidei.

Cred că pe viitor vom fi mult mai atenți și vom câștiga destule puncte, avem o echipă foarte bună, ni s-a schimbat și antrenorul. Să fim un pic mai atenți la acea ultimă fază, ne-a costat, acel ultim minut, nu mai trebuie să îți spună antrenorul ce să faci. Mă bucur că pot să îmi ajut echipa, că pot să alerg, dar primordial este să câștigăm puncte”, a afirmat Nistor.