SuperLiga – Play-off/ Rezumat Video – Rapid vs Sepsi 0-1 (0-0)/ Rapid – la a 4-a înfrângere consecutivă!

Sepsi a învins-o pe Rapid, în Giulești, scor 1-0, prin golul marcat de Debeljuh, în minutul 90+5. De la victoria categorică repurtată în fața FCSB, 4-0 pe Arena Națională, în ultima etapă a sezonului regular, Rapid a înregistrat patru înfrângeri consecutive, iar mandatul lui Bergodi pe banca vișinie s-ar putea să se încheie în această săptămână.

MOMENTE IMPORTANTE:

Statistica partidei// Posesia: 41%-59%; Șuturi pe poartă: 4-3; Șuturi pe lângă poartă: 4-4; Cornere: 1-1; Cartonașe galbene: 3-3

A marcat: Debeljuh (90+5)

MVP – Niczuly – 7

Minutul 90+5 – GOOOLL SEPSI – Ștefănescu centrează și Debeljuh înscrie ca la antrenament!

Minutul 90 – Suporterii Rapidului s-au săturat și cer demisia lui Bergodi.

Minutul 90 – Debeljuh înscrie, dar golul este anulat pe motiv de offsaid.

Minutul 89 – Ocazie imensă a formației covîsnene, prin Roland Varga, care, din 7 metri, a trimis mingea pe lângă poarta rapidistă.

Minutul 87 – Rrahmani alunecă în momentul șutului!

Minutul 83 – Păun părăsește terenul accidentat și este schimbat cu Aganovic.

Minutul 73 – Burmaz șutează la colțul lung și mingea nu prinde spațiul porții.

Minutul 65 – Jocul este întrerupt. Schimbări în ambele formații.

Minutul 61 – Două schimbări la Rapid. Au intrat Funsho și Emmers.

Minutul 50 – Penalty pentru Rapid, al doilea galben pentru Alimi, dar Onea se afla într-o evidentă poziție de offsaid. Se anulează cartonașul galben acordat lui Alimi și Rapid nu va beneficia de penalty!

Minutul 46 – A început repriza a doua.

Statistica primelor 45 de minute// Posesia: 36%-64%; Șuturi pe poartă: 3-0; Șuturi pe lângă poartă: 1-1; Cornere: 1-1; Cartonașe galbene: 1-3

Minutul 45+2 – Final de primă repriză. Rapid a irosit trei mari ocazii de gol, dar acestea nu au venit pe fondul unui joc consistent. Sepsi terminăprima repriză cu o posesie de 64%!

Minutul 38 – Hromada intervine salvator la șutul lui Safranko, din interiorul careului de 16 metri.

Minutul 27 – Niczuly reține mingea expediată cu capul de Rrahmani.

Minutul 26 – Rapid execută primul corner din acest meci.

Minutul 23 – În replică, Andres Dumitrescu trimite cu capul pe lângă poarta lui Aioani.

Minutul – 22 – A doua ocazie ratată de Krasniki. Fundașul central Kecskes a reușit să se inyterpunnă pe direcția balonului.

Minutul 15 – Niczuly respinge șutul lui Rrahmani.

Minutul 12 – Krasniki șutează slab, pe jos, și Niczuly reține. Prima mare ocazie a meciului.

Minutul 8 – Săpunaru și Oroian au fost avertizați cu cartonașul galben.

Echipele de start:

RAPID: Aioani 6 – Onea 5,5, Săpunaru 5, Iacob 5, Borza 5 – Hromada 5, Oaidă 5 (61, Emmers 5), Hasani 4,5 (65, Burmaz 4,5) – Krasniqi 4,5, Rrahmani 4,5, Petrila 4 (61, Funsho 4)

Rezerve: Drăghia, Braun, Cristea, Grigore, Bădescu, Emmers, Cepoi, El Sawy, Funsho, Cîrjan, Burmaz, Gheorghe
Antrenor: Cristiano Bergodi

SEPSI: Niczuly 7 – Oroian 5 (73, Oteliță), Ciobotariu 6, Kecskes 6, Dumitrescu 6 – Păun 6,5 (83, Aganovic)- K. Varga 5 (65, M. Ștefănescu 6), Kallaku 5 (73, R. Varga 4,5), Alimi 6, Fl. Ștefan 6 – Safranko 5 (65, Debeljuh 6,5)

Rezerve: Moldovan, Cedo, Ștefănescu, Oteliță, Aganovici, Batzula, Varga, Debeljuh
Antrenor: Bernd Stork

Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş). Asistenți: Mircea Grigoriu (Bucureşti), Adrian Vornicu (Iași)
Arbitru VAR: Iulian Dima (Bucureşti). Asistent VAR: Florian Vişan (Galaţi)

PLAY-OFF – REZULTATE – RUNDA a 4-a:

Universitatea Craiova vs Farul 1-2 (1-2)/ Au marcat: Baiaram (5) – I. Cojocaru (21, 45+5)

CFR Cluj vs FCSB  (0-1)/ A marcat: Fl. Coman (16)

Rapid vs Sepsi 1-0 (0-0)/ A marcat: Debeljuh (90+5)